איך ייתכן שבכל קריית אליעזר אין ולו פעוטון אחד?. צילום: גטיאימג'סאיך ייתכן שבכל קריית אליעזר אין ולו פעוטון אחד?. צילום: גטיאימג'ס

בזמן שנרשמת הגירה שלילית של צעירים מחיפה: זוגות צעירים שעברו לקריית אליעזר נדהמו לגלות שבכל השכונה אין ולו פעוטון אחד. פניות לעיריית חיפה לא נענו

500 משפחות צעירות אמורות לעבור לקריית אליעזר במסגרת "מחיר למשתכן", אלא שרבים מהם נדהמו לגלות שבכל השכונה, העירייה לא טרחה לפתוח ולו מעון יום או פעוטון אחד. פניות שלהם לעירייה לא נענות? האם עיריית חיפה מעוניינת להמשיך את מגמת נטישת הצעירים את העיר?


העיר חיפה סובלת כבר כמה שנים מהגירה שלילית של צעירים וזוגות צעירים מהעיר. הגירה שנובעת מוסר מקומות תעסוקה בעיר וגם מבעיות שונות מהן סובלת העיר ומביאה צעירים ומשפחות צעירות לעזוב את חיפה, לעיתים לטובת ערים שכנות.

אלא שמסתבר שגם עבור הזוגות הצעירים שהחליטו לעשות את הכיוון ההפוך ולהגיע מכל רחבי הארץ להשתקע בחיפה, העירייה לא מקלה עליהם ולא גורמת להם לרצות להישאר.

זוגות צעירים מכל רחבי האר. זכו בדירה בפרויקט “מחיר למשתכן” בשכונת קריית אליעזר בחיפה. רבים מהם אמורים להיכנס לדירתם בחודשי האביב והריץ. לרבים מהם יש תינוקות ופעוטות שזקוקים לפעוטון או למעון יום.

אלא שכפי שמספרים זוגות רבים- בכל קריית אליעזר אין ולו מעון או פעוטון אחד להרשמת הילדים. הזוגות וההורים הנדהמים פנו לעיריית חיפה ושאלו מדוע לא קיים פעוטון, מה עוד שזוגות צעירים רבים עומדים לעבור לגור בשכונה. עד רגע זה לדבריהם בעיריית חיפה לא טרחו לענות להם.

איך ייתכן שבשכונה אליה עומים לעבור לגור 500 משפחות צעירות, אין ולו מעון יום אחד?

מספרת איילה שאמורה לעבור לפרויקט “מחיר למשתכן” בקריית אליעזר מהוד השרון: “אני עוברת לפרויקט המשתכן בקריית אליעזר מהוד השרון, היכן שאני מתגוררת כרגע יש מבחר של גנים לבני בן ה-7 חודשים, לאחר חיפוש בקריית אליעזר לא מצאתי גנים רלוונטיים אליו ניתן לרשום את הילד, אלא רק גנים לאוכלוסיה דוברי רוסית. איך זה יתכן?”.

אותה שאלה מפנה טל לעירייה, אמא וסטודנטית שאמורה לעבור ביוני לקריית אליעזר כשאין מקום בו תוכל לשים את בנה הפעוט: “אני עוברת לגור בקריית אליעזר בחודש יוני במחיר למשתכן בשכונה חדשה.
אני אמא וסטודנטית. התינוקת שלי תיהיה בספטמבר בת 8 חודשים איך ייתכן שאין שום מעון לתינוקות באיזור? למה אני צריכה לנסוע חצי שעה לגן? בקריית אליעזר יגיעו כ-500 משפחות חדשות איך ייתכן שאין
מעון לתינוקות ? למה לא ערוכים לקבלת תינוקות בעיר?”.

מהעירייה לא נמסרה תגובה עד לרגע זה.

 

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך