למה התלמידים צריכים להגיע למעוזות זנות כדי לדבר על ניצול נשים? צילום: גטיאימג'סלמה התלמידים צריכים להגיע למעוזות זנות כדי לדבר על ניצול נשים? צילום: גטיאימג'ס

הורים בתיכון ל”מדעים ואמנויות” בנהריה נדהמו לגלות שילדיהם עומדים לצאת לסיור שיכלול ביקור ב”אתרי” זנות בדרום ת”א ולא רק. מה אומר על כך משרד החינוך?

הורים לתלמידי "יב בתיכון "למדעים ואמנויות" בנהריה מרשת "עמל" נדהמו לגלות שלילדיהם מתוכנן סיור מיוחד בדרום תל אביב לאתרי זנות וכן לאתרי מסתננים המוגדרים כ"מהגרי עבודה" וזה לא הכל. ההורים: "מדובר בסיור עם אג'נדה שמאלנית קיצונית ולא ברור למה הילדים שלנו צריכים להגיע למקומות כאלו". מה אומר על כך משרד החינוך?


הורים לתלמידי י”ב בתיכון ל”מדעים ואמנויות” בנהריה מרשת עמל, נדהמו לגלות שמתוכנן לילדיהם סיור יוצא דופן- עמותת “פסיפס” המארגנת את הסיור אמורה להביא את התלמידים עד למחוזות דרום תל אביב במטרה להראות להם את חייהם הקשים של המסתננים, אותם הם מכנים “מהגרי עבודה” או “מבקשי מקלט”.

אם לא די, במהלך הסיור התלמידים יגיעו למקומות בו מועסקות נשים בזנות באזור דרום תל אביב וליתר דיוק ברחוב פין- שם יוסבר לתלמידים על ניצול נשים וסחר בנשים, ברחוב בו עוסקות נשים בזנות.

ולקינוח- התלמידים ילקחו משום מה לבנק הפועלים – שם מול בניין בנק הפועלים בתל אביב יוסבר לתלמידים על: “אי שוויון מול צדק חברתי ואיך אי צדק פוגע בכל החברה ולא רק בחלשים”.

כאמור- לא ברור מדוע תלמידים בנהריה צריכים לנסוע עד דרום תל אביב כדי לדון בנושאים חברתיים ולמה הם אמורים להגיע עד לפתחי גנים ציבוריים בהם שוהים מסתננים או עוסקות בזנות, את זה שואלים מספר הורים בהם רוית- אם לשני תלמידים בתיכון בנהריה: “אני לא מבינה למה בית ספר צריך לקדם אג’נדה פוליטית שמאלנית קיצונית. למה להביר תלמידים לראות זנות, או מסתננים שמציגים אותם כמהגרי עבודה, זה לגיטימי? למה הם לא מביאים אותם לראות את הקורבנות של אותם מסתננים?”. את זה ועוד שואלת רוית והפנתה מכתב על כך לשר החינוך, הרב רפי פרץ ולמנהלת מחוז צפון במשרד החינוך, אורנה שמחון.

גם “ניוזים צפון” פנו בשאלות אלו למנהלת המחוז וכן לרשת “עמל” ובתהיה מה הקשר בין סיור לבניין בנק הפועלים לעניין צדק חברתי?

להלן תגובת משרד החינוך והגברת שמחון: “הסיור הוא חלק מהתוכנית הערכית חברתית של בית הספר. השנה אנו מתמקדים בכיתות יב’ בסוגיות בחברה הישראלית. מטרת התכנית היא יצירת שיח והעלאת דילמות. הסיור חושף את התלמידים למציאות החברתית -כלכלית באזור שנחשב ‘החצר האחורית’ מאפשר להם לראות את ‘האנשים השקופים’ שחיים באזור….נכון ליום זה, הסיור עדיין לא התקיים ומנהלת ביה”ס הונחתה על ידי מפקחת בית הספר לחדד שוב את המונחים בקרב המורים ולהנחותם להיות ערניים בזמן
הדרכה על מנת לבטל כל חשש או ספק ולדבוק במטרות החברתיות של הסיור”.

מרשת “עמל” לא נמסרה כל תגובה עד לכתיבת שורות אלו.

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך