יותר פקחים ויותר אכיפה ויותר קנסות. צילום: עיריית ק. אתאיותר פקחים ויותר אכיפה ויותר קנסות. צילום: עיריית ק. אתא

מבצע אכיפת כלבים משוטטים ואי איסוף צרכים בקריית אתא עם קנסות כבדים

מחלקת חזות העיר תגברה את הפקחים ולוכדי הכלבים אשר יפעלו ברחבי העיר במטרה למגר את התופעה. קנס של 730 שקל לבעלי כלבים משוטטים ועוד


במסגרת המאמץ העירוני להתמודד עם תופעת הכלבים המשוטטים בקריית אתא, החלה מחלקת חזות העיר במבצע אכיפה נרחב  הכולל תגבור של פעילות הפקחים ולוכדי הכלבים.

המבצע יערך כתגבור לפעילות האכיפה השוטפת למשך שבועיים במוקדים בהם קיים ריבוי של תלונות בנושא זה.  במהלך המבצע יחולקו דוחות לתושבים שלא ישמעו לחוקי העזר העירוני לאחזקת כלבים. דוחות על סך 730 שקל עבור כלבים משוטטים ודוחות על סך 475 שקל על אי איסוף צרכי כלבים.

בהתאם לחוק העזר לפיקוח על כלבים, נקבע כי אין להשאיר בעל חיים ללא השגחה. על הבעלים לטייל עם כלבם כשהוא קשור ברצועה (ולעיתים גם במחסום) כדי להגן הן על הכלב והן על הסביבה.  בנוסף, על פי חוקי עזר מקומיים, חלה על הבעלים חובת איסוף צואת כלבים במטרה למנוע מפגעים תברואתיים ומחלות.

במקרים בהם נלכד כלב משוטט, נדרש בעל הכלב לשלם עבור הובלת הכלב לתחנה הווטרינרית בקריית אתא ודמי אחסון במכלאה, עד לשחרורו על ידי בעליו.

מעיריית קריית אתא נמסר: “תופעת הכלבים המשוטטים ללא בעליהם נתפסת כמטרד סביבתי ותברואתי העלול לפגוע באיכות החיים בעיר. על מנת לשמור על עיר נקייה ומטופחת אנחנו זקוקים לשיתוף פעולה תמידי עם ציבור התושבים ותלויים גם באכפתיות של כל תושב ותושב, לפעול למען עצמם ולמען איכות החיים בעיר”.

בעלי כלבים מתבקשים לאסוף אחר צרכי כלביהם ולא לשחררם ללא השגחה. תושבים הנתקלים בכלב משוטט או במפגע במרחב הציבורי מוזמנים לפנות למוקד העירוני 109.

 

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך