נקראים להיבדק מי שלא קיבל שני חיסונים נגד חצבת ושהו במקומות האלו. צילום: גטיאימג'סנקראים להיבדק מי שלא קיבל שני חיסונים נגד חצבת ושהו במקומות האלו. צילום: גטיאימג'ס

מטופלים ומבקרים בבית החולים "כרמל" ובמרפאת "חבצלת" של כללית בכרמיאל נחשפו לחצבת. משרד הבריאות קורא להם לגשת ולהיבדק מי ששהה בתאריכים הבאים:

משרד הבריאות מתריע כי מבקרים ומטופלים ששהו בימים המפורטים בבית החולים "כרמל" ובמרפאת "חבצלת" של שירותי בריאות כללית בכרמיאל, נחשפו לחצבת. כל מי שנחשף, נקרא להגיע למרכזי בריאות להיבדק


משרד הבריאות מבקש ליידע את הציבור אודות חשיפה לחצבת בבית החולים "כרמל" בחיפה ובמרפאת "חבצלת" של שירותי בריאות כללית בכרמיאל. החשיפה קרתה בימים ובשעות אלו:

  • 25.12 – מרפאת 'חבצלת', שירותי בריאות כללית, כרמיאל – בין השעות 09:00-12:00
  • 26.12 – מרפאת 'חבצלת, שירותי בריאות כללית, כרמיאל – בין השעות 12:00-16:00
  • 26.12 – מיון בית חולים כרמל – בין השעות 17:00-22:30
  • משעה 08:30 בתאריך 28.12.19 ועד לשעה 19:00 בתאריך 29.12.19 – במיון בית חולים כרמל.

מבקרים ששהו במקומות סביב השעות שפורטו אשר נולדו משנת 1957 ואילך ואינם מחוסנים בשתי מנות נגד חצבת מתבקשים לפנות בהקדם ובתוך 6 ימים מהחשיפה ללשכת הבריאות הקרובה למקום מגוריהם או למוקד משרד הבריאות בטלפון *5400 על מנת לברר את הצורך בקבלת חיסון.

משרד הבריאות מבקש מהמבקרים ששהו במקומות האלו, וסובלים מחום ואחד או יותר מסימנים הבאים: שיעול, נזלת, דלקת עיניים, פריחה, להימנע מלהגיע למקומות ציבוריים (עבודה, בתי תפילה, קניונים, מסעדות, תחבורה ציבורית), לאירועים רבי משתתפים או לכל מסגרת ציבורית נוספת, על מנת למנוע הדבקה של סביבתם.

מי שסובל מתסמינים ונזקק לבדיקה רפואית, נא לפנות למרפאה או לכל מוסד רפואי אחר בתיאום מראש או לחילופין, להודיע מידית לצוות בהגעה למוסד הרפואי. יש לציין כי הופעת הסימנים היא תוך 21 ימים מיום החשיפה.

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך