נס ברכבת נתב”ג. החובש מחיפה שהציל את חייו של נוסע שהתמוטט והיה בדום לב ברכבת נתב”ג, קיבל תודה מיוחדת לקראת חנוכה

שמואל יגלניק הגיע לרכבת מנתב"ג כדי לשוב לביתו, כשאז התמוטט ואיבד דופק ונשימה. בדיוק באותו זמן הגיע לתחנה ישראל ויסבלום, חובש מד"א מחיפה, והצליח לבצע בו החייאה מוצלחת. עכשיו בפתח חנוכה, הוא קיבל תודה מרגשת מהאיש שהציל

לפני שלושה חודשים, בשעה 08:09 התקבל דיווח במוקד 101 של מד”א על גבר בן 63 שהתמוטט ואיבד את הכרתו במפלס העליון בתחנת הרכבת בנמל התעופה בן גוריון. חובשים ופראמדיקים של מד”א העניקו במקום טיפול רפואי וביצעו פעולות החייאה מתקדמות שכללו מתן מספר מכות חשמל, וכאשר ליבו של הגבר שב לפעום הוא פונה בניידת טיפול נמרץ של מד”א לבית החולים שיבא בתל השומר כשהוא מונשם.

פחות משלושה חודשים לאחר הדיווח הזה, הגבר בן ה-63, שמואל חיים יגלניק מירושלים, נמצא בביתו, בחיק משפחתו, וקיים סעודת הודיה שאורח הכבוד בה היה חובש מד”א ישראל ויסבלום, שהציל את חייו.

הכל קרה כמה דקות לאחר שחובש מד”א ישראל ויסבלום נחת בארץ כשחזר מאומן שבאוקראינה. “מיהרתי לתחנת הרכבת על מנת לנסוע לביתי שבחיפה, ומיד כשנכנסתי לתחנה ראיתי גבר שוכב מחוסר הכרה ואדם שהיה בסמוך אליו ביצע בו פעולות החייאה בסיסיות”, סיפר חובש רפואת חירום במד”א ישראל ויסבלום: “ביצעתי תשאול ראשוני כדי להבין מה קרה ונאמר לי שהוא התמוטט ממש שניות בודדות לפני שהגעתי. תוך כדי שאני מבצע עיסויי חזה הנחתי את האנשים במקום להביא מכשיר דפיברילטור. חיברתי את המכשיר, נתתי לו מכת חשמל והמשכתי בביצוע פעולות ההחייאה. לאחר זמן קצר הגיעו למקום צוותים נוספים של מד”א, והמשכנו בפעולות מצילות החיים. העברנו אותו לניידת טיפול נמרץ, הוא הורדם והונשם ופינינו אותו לבית החולים כשמצבו יציב. קשה לי להסביר עד כמה מרגש היה לפגוש אותו פחות משלושה חודשים אחר כך, בסעודת ההודיה, כשהוא עומד על הרגליים ובמצב טוב. הכרת התודה של שמואל חיים איננה מובנת מאליה, ונותנת לי הרבה מאוד כוחות”.

“השם שלח אליי את חובש מד”א ישראל ויסבלום שיציל אותי ויחזיר אותי לחיים”, אמר שמואל חיים יגלניק: “לישראל היה חלק מאוד גדול בנס שקרה לי, ואני תמיד אהיה אסיר תודה לו”.

 

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close