התוכניות החדשות ושיתופי הפעולה עם בתי הספר מעודדים חשיפה לתכנים ערכיים. צילום: עיריית ק. אתאהתוכניות החדשות ושיתופי הפעולה עם בתי הספר מעודדים חשיפה לתכנים ערכיים. צילום: עיריית ק. אתא

מה עושה “משלחת חיפוש” של ילדים ושחקן תיאטרון אחד ברחבי הספרייה העירונית בקריית אתא?

שיתוף פעולה ייחודי בין הספרייה העירונית בקריית אתא לתלמידי בתי הספר. סופרים לנוער מגיעים לשוחח עם הצעירים ושחקנים מחפשים אחר אוצרות וספרים עם הילדים ברחבי הספרייה


הספרייה העירונית קריית אתא אירחה לפני שבוע ימים כ- 300 תלמידים משכבת ח’ בחטיבה א’ רוגוזין, ומשכבה ח’ וט’ מאולפנית שחם למפגש לימודי וחווייתי עם סופרת הילדים והנוער – דנה אבירם.

במפגש המרתק סיפרה הסופרת על מקרי פגיעה ברשת האינטרנט באמצעות דוגמאות מספריה הפופולריים בקרב בני נוער: ” סלפי אחד יותר מדי”, “טורף ברשת” ועוד.

התוכנית מתקיימת בתמיכת המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל במטרה לקדם את התרבות עבור הקהילות המקומיות בפריפריה החברתית.

אולי גם זה יעניין אותך

במקביל מקיימת הספרייה את תוכנית “מסביב לספרייה ב- 80 דק” עבור  כ- 250 תלמידי כיתות ד’-ה’ מבתי הספר היסודיים בעיר. במסגרת הפעילות החווייתית נפגשים התלמידים עם שחקן היוצא עימם למסע בספרייה בעקבות הספר, תוך שימוש במפה ובאטלס, במילון ובספרים.

סילבי אלמוג, מנהלת הספרייה העירונית בקריית אתא מספרת עוד: “אחת המטרות המרכזיות של הספרייה העירונית היא להוות אבן שואבת עבור תושבי העיר בכל הגילאים. התוכניות החדשות ושיתופי הפעולה עם בתי הספר מעודדים חשיפה לתכנים ערכיים לצד תכנים פרקטיים ושימושיים. הנגשת תכנים אלה לקהל הרחב מעניקה הזדמנות לתושבים אשר, ייתכן, כי ללא פרויקטים אלה  , לא היו נחשפים אליהם כלל.”

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך