התלמידים התרגשו מסיפוריהם של שלושת הגיבורים והתנסו במשחק כדורסל על כיסאות גלגלים. צילום: עיריית ק. ביאליקהתלמידים התרגשו מסיפוריהם של שלושת הגיבורים והתנסו במשחק כדורסל על כיסאות גלגלים. צילום: עיריית ק. ביאליק

תלמידי אורט קריית ביאליק התרגשו מסיפוריהם של שלושה גיבורים בעלי מוגבלויות, בציון היום הבינ"ל לזכויות בעלי מוגבלויות

באורט קריית ביאליק ציינו את היום הבינלאומי לזכויות אנשים למוגבלויות בנושא הגבורה האישית - כששלושה אנשים מיוחדים וגיבורים בחייהם סיפרו לתלמידים על ההתמודדות וניצחון הרוח על הגוף. וגם היה משחק כדורסל מיוחד


מהי הגבורה בשבילך? עם השאלה הזו התמודדו תלמידי "אורט קריית ביאליק" במסגרת היום הבינלאומי לזכויות האנשים עם מוגבלויות. בעיני תלמידי אורט קריית ביאליק הגבורה היא ניצחון הנפש על הגוף.

תלמידי בית הספר נפגשו וקבלו השראה מהרצאותיהם של פסקל ברקוביץ, רס"ן זיו שילון ומשה טבשי.

פסקל ברקוביץ איבדה את שתי רגליה בתאונת רכבת קשה והיא ספורטאית פרא-אולימפית במקצוע הקייק. פסקל השתתפה ב-3 אולימפיאדות ונבחרה להדליק משואה ביום העצמאות ה- 66 למדינת ישראל.

היא סיפרה לתלמידים על התמודדותה האישית עם מצבי לחץ ומשבר, החתירה למצוינות, הגשמה עצמית ופריסת גבולות.  פסקל שתפה את קהל השומעים תוך הכוונה לחשיבת חיובית ואופטימית.

רס"ן זיו שילון איבד את שתי ידיו בהתפוצצות מטען בעזה בשנת 2012. הרופאים הצליחו לשחזר את ידו הימנית. למרות הפציעה הקשה חזר לשרת בצה"ל. מאז שחרורו בשנת 2016 שילון מגייס כספים לצה"ל ולרפואה בחו"ל ונותן השראה לאלפי אנשים דרך הרצאותיו בפני בני הנוער. לאחרונה הוא סיים את מרתון ברלין עטוף בדגל ישראל.

כמו כן, נפגשו התלמידים עם משה טבשי אשר נפגע בתאונת אופנוע ומאז הוא מרותק לכיסא גלגלים.

אולי גם זה יעניין אותך

במהלך היום קיימו התלמידים משחק כדורסל  נגד נבחרת כדורסל בכיסאות גלגלים בכדי להמחיש את הקושי.

ראש העיר, אלי דוקורסקי, סיפר על היום המשמעותי: "עירינו מצטיינת לא רק בלימודים אלא בחינוך לערכים וקבלת השונה. לא בכדי זכתה קריית ביאליק באות נגישות, היחידה בין הערים בישראל".

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך