התלמידים: "מלמדים אותנו להקשיב ולא נותנים לנו". צילום: פורום המשפחותהתלמידים: "מלמדים אותנו להקשיב ולא נותנים לנו". צילום: פורום המשפחות

התלמידים יוצאים נגד ההורים שלהם עצמם בתיכון מקיף נשר, בשל סערת ביטול פורום המשפחות השכולות ישראלי-פלסטיני: "אתם זקנים פרימיטיביים"

סערת ביטול פורום המשפחות השכולות ישראלי-פלסטיני בתיכון מקיף נשר לא שוככת. בעקבות דרישת ההורים בוטל הפורום, התלמידים עצמם יוצאים נגד הוריהם ותוקפים אותם על כך: "נלקחה מאיתנו יכולת ההתבטאות ולא ספרו אותנו"


ביום חמישי האחרון היה צריך להתקיים פורום משפחות שכולות ישראלי-פלסטיני לתלמידי כיתות י"ס בתיכון מקיף נשר. מי שלמעשה אירגן והזמין את הפורום היו התלמידים עצמם, וליתר דיוק 3 ממועצת התלמידים. ההזמנה לקיום הפורום עברה את אישור הנהלת בית הספר ואף משרד החינוך.

אלא שקיום הפורום לא עבר את אישור הורי התלמידים עצמם – וכך עם היוודע קיום הפורום שהיה אמור להיערך, כאמור, ביום חמישי האחרון – הורים רבים פנו להנהלת בית הספר ואף לראש העיר, רועי לוי, ודרשו את ביטול האירוע – בטענה כי ילדיהם לא צריכים להיחשף למשפחות של מחבלים פלסטינים ומשפחות של מפגעים שמופיעות שוות בשוות עם הורים שכולים של חיילים שנפלו.

אלא שמול דרישות ההורים עמדו והתעקשו לקיום הפורום התלמידים עצמם שיצאו בצורה תקיפה נגד ההורים.

אולי גם זה יעניין אותך

יו"ר מועצת התלמידים לירז לוי ציינה שלמרות שוועד ההורים ערך הצבעה לביטול הפורום, הם התלמידים הבהירו לכל תלמידי י"ב כי הם לא חייבים להשתתף באירוע ואף בנו מערכת חלופית למי שהעדיף לא להגיע. לוי וחברי מועצת התלמידים תקפו בחריפות את ההורים ואמרו: ""לא צריך לפחד להיפגש עם הצד האחר. נלקחה מאיתנו יכולת ההתבטאות ולא ספרו אותנו. אנחנו בטוחים שזה צעד פחדני וחסר אחריות, שנוגד את הערכים הדמוקרטיים שהמועצה מאמינה ובית הספר מחנך לפיהם".

תלמידה אחרת בבית הספר אור-יה, תקפה בצורה חריפה יותר את ההורים עצמם וכתבה: "עצוב לראות עד כמה החינוך שאתם מנסים להעביר לנו שגוי, אנחנו לא מעוניינים בערכים שלכם. אולי כדאי שהדור שלנו יפתח ערכים משלו. לא משנה כמה רגליים תשימו לנו בדרך, אנחנו נחנך את עצמנו לאהבה, הקשבה, סבלנות וסובלנות ולא לשנאה ואלימות. שבת שלום לכל 'הזקנים הפרימיטיביים' שפוצצו לנו את החלום להקשיב לצד השני. אני מאחלת לכל אחד ואחת פה שתוכלו אי פעם להקשיב ולהיות פחות אטומים. מה שנכתב, לא נכתב בכדי לפגוע חלילה. בי, לעומת רבים כאן אין שנאת חינם רק אהבת חינם".

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך