נותן דוגמא: ראש עיריית קריית ביאליק מזמין את התלמידים הדרוזים שהוצאו מחיפה, לבוא ללמוד בביאליק. “הגיע הזמן להפוך את ברית הדמים לברית חיים”

בעקבות ההוראה של ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם, שלא לאפשר המשך הלימודים של התלמידים הדרוזים בשנה הבאה במערכת החינוך החיפאית, ראש עיריית קריית ביאליק, אלי דוקורסקי, מזמין את אותם תלמידים לעבוד וללמוד בקריית ביאליק: "מזמין את התלמידים להשתלב במערכת החינוך שלנו שהיא ערכית ומלמדת לשיוויון"

בעקבות הפרסום כי עיריית חיפה וראש העיר עינת קליש רותם החליטו להוציא החל משנת הלימודים הבאה את התלמידים הדרוזים המתגוררים בכפרים הסמוכים  ולומדים במערכת  החינוך בחיפה, ולא לאפשר להם להמשיך ללמוד בבתי הספר בחיפה, הבוקר מזמין ראש העיר קריית ביאליק, אלי דוקורסקי את אותם תלמידים דרוזים להגיע וללמוד בשנת הלימודים הבאה במערכת החינוך בקריית ביאליק.
דוקורסקי: “הגיע הזמן לשנות את השיח עם הדרוזים מברית דמים לברית חיים. עלינו לזכור אותם לא רק כאשר אחד מהם נופל בקרב בהגנה על מדינתנו. מערכת החינוך המצוינת של קריית ביאליק מכילה ומחנכת לדו קיום. כבר היום לומדים אצלנו תלמידים דרוזיים ואנו מקיימים שיתופי פעולה עם בתי ספר מהמגזר.

דוקורסקי ממשיך ומספר על הברית והשיתוף שקיים כבר בין מערכת החינוך בקריית ביאליק למגזר הדרוזי: “תלמידי תיכון ‘אורט מסג׳ור’ יצאו עם תלמידינו למסע בפולין. אני מזמין את אותם תלמידים דרוזים להשתלב במערכת החינוך החזקה של קריית ביאליק, מערכת חינוך ערכית המלמדת לסובלנות ושוויון”.

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close