צפו: כך נראה גן “דקל”, גן עירייה בחיפה 2020 בכרמל הצרפתי. להורים נמאס שילדיהם לומדים במבנה מתמוטט ומסוכן ומשביתים את הלימודים

במן שראש עיריית חיפה וראשי מחלקת החינוך בעירייה מכריזים על כך שטובת תלמידי וילדי העיר נמצאת בראש סדר העדיפויות שלהם, ועוררו סערה בהכרזה כי לא תהיה כניסה למוסדות החינוך לתלמידים הדרוזים וכל תלמיד חוץ, יושבים הורים וילדים ב"גן דקל" גן של עיריית חיפה, ותובים האם לעירייה ולעומדת בראשה באמת אכפת מהם? היום- הורי 35 ילדי "גן דקל" הנמצא בכרמל הצרפתי ברחוב דרך צרפת 83, משביתים את הלימודים בגן. ההורים מעדיפים להשאיר את ילדיהם בבית - הסיבה: מבנה הגן קורס, יש בעיות בטיחותיות קשות של מבנה ותברואה, שרק התעצמו אתמול עם הגשמים הראשונים והתפוצצות צינור ביוב בגן. אורטל, אם לילד הלומד בגן מספרת: "הגענו אתמול לגן בשעה 07.30. הגן כולו היה מוצף בעקבות צינור שהתפוצץ בשירותים. הילדים כ35 במספר נאלצו להעביר את היום בגן הצמוד לגננו ולשהות ביחד עם עוד 35 ילדים. הם אכלו ישבו ושיחקו כל היום על הרצפה הקרה. ההצפה הרסה את כל הריהוט שחייב להחליף במידי". אלא שלפי אורטל ושאר ההורים, לא מדובר במפגעים של יום גשום אחד, אלא במפגעים המסכנים את בטיחות ובריאות ילדיהם וקיימים כבר מתחילת שנת הלימודים: "הצינור של המזגן מחלחל לקיר וגרם לקריסת הקיר החיצוני ועובש נוראי המביא עמו מחלות ואוויר מזוהם. תקרת הגן מטפטפת בעקבות הצטברות מים על הגג. יריעות ואיטום לא נעשו מבעוד מועד כהכנה לקראת החורף. מים נוגעים בגופי התאורה החשופים היכולים להוביל להתחשמלות. בחצר יש תעלות ניקוז סתומות שגורמות למים לעמוד ולהזמין בקטריות".  
Tags

אורטל מוספיה ומספרת: “עיריית חיפה מצידה החליטה שהילדים שלנו יכולים לשהות במבנה וכל גורם שפנינו אליו הפנה אותנו לגורם אחר שמסיר אחריות. ילדנו לא הפקר, ואנחנו לא נהייה הגן שבו יקרה האסון הבא. אנו ילדי והורי גן דקל לא נהייה זבוב קטן על הקיר ולא יטאטאו אותנו מתחת לשטיח הרשות. עד שלא ינתן פתרון *מידי* לילדנו ועד שהגן לא יהיה בטיחותי עבור ילדינו הגן שלנו יהיה סגור!”.

ואכן, הבוקר הורי ילדי “גן דקל” לא שלחו את ילדיהם לגן. רק 5 ילדים מתוך 35, שהוריהם לא הצליחו למצוא להם סידור להיום, הגיעו לגן. ההורים מתעקשים להמשיך להשבית את הלימודים עד שבעירייה יחליטו לתקן ולהחליף את המבנה המהווה מפגע בטיחותי ותברואתי חמור עבור הילדים וצוות הגן.

מעיריית חיפה נמסר בתגוב: “ביום שבת האחרון אירע בגן דקל פיצוץ בצנרת, אשר גרם להצפת הגן. משנודע לעירייה אודות המקרה ביום ראשון בבוקר, היא פעלה באופן מיידי לתיקון הצנרת ולארגון הגן מחדש, 

כשבמקביל פונו הילדים להמשך למידה בגן השכן (גן יערה).  לאחר שחשמלאי מוסמך ביצע בדיקה מקיפה ואישר את חזרת הילדים לגן, ללא כל סכנה, חזר הבוקר הגן לפעול מחדש.
עם זאת, עקב קפיצת החשמל שאירעה הבוקר בגן, הוחלט להעביר את הילדים לפעול בבית הספר “רמות”, עד לביצוע איטום מלא של הגג, שייארך מספר ימים.
במהלך פרק זמן זה יזכו הילדים לפעילות העשרה, במסגרתה ייצאו מחר למוזיאון המדע “המדעטק”, וביום רביעי ייהנו מפעילות העשרה בגן האמנויות “מילוא” בנווה דוד”.

  ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

  כתיבת תגובה

  Back to top button
  נגישות
  Close
  Close