מחלקת גנים ונוף מבצעת עבדות גיזום נרחבות בכל העיר. צילום: עיריית ק. אתאמחלקת גנים ונוף מבצעת עבדות גיזום נרחבות בכל העיר. צילום: עיריית ק. אתא

נערכים לחורף בקריית אתא: עבודות תחזוקה וטיפול למניעת מפגעים והצפות

בקריית אתא מתכוננים לגשמים - בשבועות האחרונים בוצעו סריקות נרחבות ופעולות מניעה, שכללו תחזוקה שוטפת וניקוי של כל מערכות הניקוז, מרזבים וקולטני הביוב ברחבי העיר


כמידי שנה, מבצעת עיריית קריית אתא בעונת החורף פעולות למניעת מפגעים סביבתיים והצפות.

במשך השנים האחרונות בוצע שיקום מאסיבי של מערכות הניקוז העירוניות ומערכות הביוב. ברחבי העיר, בוצעו פרויקטים רבים לשיפור ופיתוח מערכות תת קרקעיות למניעת הצפות כתוצאה ממי הגשמים, והושקעו תקציבים בסך של מאות מיליוני שקלים.

בשבועות האחרונים בוצעו סריקות נרחבות ופעולות מניעה, שכללו תחזוקה שוטפת וניקוי של כל מערכות הניקוז, מרזבים וקולטני הביוב ברחבי העיר על מנת לוודא זרימה ישירה של מי הגשמים, תוך שימת דגש על רחובות הממוקמים במפלסים נמוכים המועדים להצפות.

במקביל, מבצעת מחלקת גנים ונוף עבדות גיזום נרחבות בכל העיר. העבודות כוללות את בדיקת העצים וגיזומם כולל עבודות להסרת ענפים הנמצאים בקרבת קווי מתח וחוטי חשמל.

אולי גם זה יעניין אותך

במקרים של מזג אוויר סוער במיוחד מתוגברים הצוותים העירוניים ומוצבים כונני חירום כולל כונני צמ"ה (ציוד מכני והנדסי). המוקד העירוני יתוגבר אף הוא על מנת לתת מענה יעיל וזמין לתושבי העיר 24 שעות ביממה.

עיריית קריית אתא קוראת לתושבי העיר לפעול לניקוי מרזבים וגגות, הסדרת מערכות הניקוז הפרטיות וחיזוק דודי שמש, עציצים ולוחות שעלולים להתנתק ולעוף כתוצאה ממשבי רוח חזקים. בנוסף, יש להימנע מהוצאת גזם ופסולת אחרת למדרכה בעת הגשמים בכדי למנוע סתימת קולטנים ולדווח למוקד העירוני 109 על כל מפגע מזג האוויר.

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך