העירייה פנתה כבר בפברואר 2018 לבעל המשתלה ודרשה לפנות את השטח. צילום: עיריית ק. ביאליקהעירייה פנתה כבר בפברואר 2018 לבעל המשתלה ודרשה לפנות את השטח. צילום: עיריית ק. ביאליק

עיריית קריית ביאליק רושמת ניצחון במאבק נגד בעל משתלת “אולם הצמחים” שניסה לנכס לעצמו שטח ציבורי בניגוד לחוק

בית המשפט המחוזי בחיפה דחה את עתירתה של משתלת "אולם הצמחים" נגד עיריית קריית ביאליק בנוגע לשימוש בשטח הציבורי ברחוב האשל והורה לבעל המשתלה לפנות את השטח עליו השתלט שלא כחוק


ניצחון לעיריית קריית ביאליק על המרחבים הציבוריים לאחר שבית המשפט המחוזי בחיפה דחה את עתירתה של משתלת “אולם הצמחים” נגד עיריית קריית ביאליק בנוגע לשימוש בשטח הציבורי ברחוב האשל. מדובר במשתלה השוכנת בתחום כפר ביאליק וגובלת בצדה הצפוני ברחוב האשל הנמצא בשטחה המוניציפלי של עיריית קריית ביאליק.

המשתלה השתלטה באופן לא חוקי על השטח הציבורי , שלאחרונה החליטה הרשות לפתחו לטובת תושבי הרחוב.

עיריית קריית ביאליק פנתה כבר בפברואר 2018 לבעל המשתלה ודרשה לפנות את השטח תוך חודש ימים היות ובעל העסק הקים גדרות לצורך הרחבת מחסן החומרים.

בדרך זו בעל המשתלה נכס לעצמו שטח של 550 מ”ר משטח הציבורי. בעקבות פניית העירייה, הפסיק בעל המשתלה להשתמש בשטח לאחסון, אך לא פינה את החומרים והמשיך להשתמש בשטח כדרך כניסה למשתלה.

אולי גם זה יעניין אותך

עקב כך הודיעה הרשות למשתלה על סגירת הכניסה למשתלה מרחוב האשל ודרשה לפנות את הגדרות והשער. כאשר הדבר לא בוצע שוב, העירייה הציבה במקום סלעים על מנת לחסום את הגישה למשתלה מכיוון קריית ביאליק.

בעקבות כך עתר בעל המשתלה לבית המשפט המחוזי בחיפה בדרישה לבטל את חסימת הכניסה. כאמור, בית המשפט דחה את עתירתו וציין כמדובר בשטח ציבורי בתחום המוניציפלי של קריית ביאליק בו מתכוונת הרשות לבצע פרויקט של גינון ופיתוח לשימוש כלל הציבור, ומטרה זאת סותרת את קיומה של דרך כניסה למשתלה. בית המשפט אף קבע כי בעל המשתלה יישא בהוצאות ושכר טרחה של עיריית קריית ביאליק על סך 7500 שקל.

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך