המורות החיילות חוזרות לנשר. קרדיט צילום: עיריית נשרהמורות החיילות חוזרות לנשר. קרדיט צילום: עיריית נשר

לאחר מספר שנים: המורות החיילות חזרו לנשר

ראש עיריית נשר, רועי לוי: "החזרנו את המורות החיילות למערכת החינוך בעיר!"


לאחר מספר שנים בהן לא הוקצו מורות חיילות לנשר, ראש העיר פעל להחזרתן. המורות החיילות מקבלות מידע ממיטב (הבקו"ם לשעבר) ויודעות להגיע לבני הנוער שצפויים על פי הנתונים לא להתגייס, התפקיד שלהן לעזור להם להתמודד ולגרום להם להצליח ולהתגייס.

סול, טוהר ושירה, מורות חיילות במסגרת גרעין נח"ל של הנוער העובד והלומד הצטרפו למערכת החינוך העירונית – הפורמאלית והבלתי פורמאלית. המורות החיילות גרות בעיר, מהוות כוח משמעותי למערכת החינוך ויובילו את תחום הגיוס לצה"ל והיציאה לשנת שירות ולביצוע שירות משמעותי. הן תפעלנה בשלושה צירים מרכזיים – ציר לימודי – חיזוק ותגבור בני הנוער על פי צרכי בתי הספר, ציר חברתי – פעילות חינוכית ערכית הן בבית הספר והן ביחידת הנוער העירונית, והציר המרכזי של הכנה לצה"ל ושירות משמעותי אותו יובילו בבתי הספר וביחידת הנוער.

אולי גם זה יעניין אותך
המורות החיילות חוזרות לנשר. קרדיט צילום: עיריית נשרהמורות החיילות חוזרות לנשר. קרדיט צילום: עיריית נשר

בפגישתן עם ראש העיר סיפרו המורות כי חששו מעט להגיע לעיר שמתחילים בה פעילות מחדש, אך הן שמחות כי הן מבצעות פעילות חלוצית. הן מגיעות חדורות מוטיבציה להיות משמעותיות עבור בני הנוער ולהוביל רעיונות חדשים.

ראש העיר, רועי לוי, למורות החיילות: "ברוכות הבאות לנשר! אני שמח שהצלחנו להחזיר את התפקיד המשמעותי הזה אלינו למערכת החינוך העירונית! חשוב לי שתרגישו בבית ושנשר תהיה לכן לבית. אני מצפה ובטוח שתהיו משמעותיות עבור בני הנוער ותהוו מודל לחיקוי. יש עליכן אחריות רבה. אתן מתחילות פעילות לאחר שנים רבות וכלל האפשרויות בידכן. היעד שלכן שיותר בני נוער יצאו לשנת שירות ולשירות משמעותי. הצלחה רבה!"

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך