בנשר ציינו בטקס מרגש ובשיעורים מיוחדים בבתי הספר את יום הזיכרון ה-24 לרצח יצחק רבין ז”ל

השבוע ציינה מדינת ישראל את יום הזיכרון ה-24 לרצח ראש הממשלה ושר הביטחון יצחק רבין ז"ל. זכרו של רבין חקוק בלב העיר נשר כשמספר חודשים לפי הירצחו הכריז על נשר כעיר ושמו כיום שגור במוסדות ובמקומות המרכזיים בעיר.
לציון יום הזיכרון בתי הספר בעיר קיימו שיעורים ופעילויות מגוונות סביב חשיבות הדמוקרטיה והערבות ההדדית.
בתי הספר קיימו מערכי שיעור בכיתות וטקסים. בחטיבות הביניים התקיימו שיעורי חינוך שהועברו על ידי המחנכים וכן טקס בהובלת יחידת הנוער העירונית בהשתתפות סדנת המוסיקה בניהולו המוזיקלי של הלל שטרית וניהולה של בתיה אדד, תלמידים ושינישינים חברי תנועת "החלוץ" בנשר. בטקסים נכחו סגני ראש העיר, חברי מועצת העיר ודן תיכון, יו"ר הכנסת לשעבר וחבר מועצת העיר לשעבר.
Tags

בחטיבה העליונה התקיימו שיעורי חינוך בהובלת מועצת התלמידים והשינשינים הכוללים דיונים על מהות יום הזיכרון, רבין ודרכו. כמו כן התקיימה פעילות ייחודית בשיתוף האקדמיה לקולנוע וטלוויזיה בהקרנת הסרט “ימים נוראיים” ומפגש עם השחקן עמיתי עייש ולאחריו מעגלי שיח בכיתות.
כמו כן, שכבת י”א קיימו במהלך השבוע פאנל במסגרת שבוע הסובלנות סביב נושא “אמונה לא קנאות” בדגש על שלוש הדתות.
ראש עיריית נשר, מר רועי לוי: “הדבר החשוב ביותר שאנו יכולים ללמוד וללמד את ילדנו בעקבות הרצח אלו ערכי הסבלנות, הסובלנות, קבלת האחר, חופש הביטוי והפלורליזם. אני שם דגש על ערכים אלו במערכת החינוך שלנו ובשיח היומיומי כמו גם על ערכי הדמוקרטיה והערבות ההדדית. ביום זה חשוב להדגיש כי יכולות להיות לנו מחלוקות, אך איש אינו יכול לקחת את החוק לידיים ולנהוג באלימות כלפי האחר.”

  ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

  כתיבת תגובה

  Back to top button
  נגישות
  Close
  Close