הגזבר הוותיק ג’אקי ואקים, שבחר להפנות עורף ליונה יהב שהיה מקורב אליו ותמך בקליש רותם, הודיע על התפטרותו שלושה חודשים מהגשת תקציב 2020

האיש שהפנה עורף למי שטיפח אותו, יונה להב, והלך ותמך בעינת קליש רותם. מי שנחשב לאיש החזק באמת בבניין עיריית חיפה, הגזבר ג'אקי ואקים, הנחית מכה על ראש העיר והנהלת העירייה והודיע שהוא מתפטר. כל זאת לפני שנת קיצוץ נרחב בתקציב ולפני הגשת תקציב 2020

הוא נחשב לאדם הכי חזק ומשפיע בבניין עיריית חיפה, הוא נחשב לדמות משפיע מאוד גם במגזר הערבי החיפאי – הבוקר אותו איש, גזבר עיריית חיפה בעשרים השנים האחרונות, ג’אקי ואקים, הודיע לראש העיר עינת קליש רותם כי הוא מתפטר מתפקידו. אותו ואקים שאחרי שטופח על ידי יונה יהב ונחשב לאדם הכי מקורב אליו, הלך והפנה לו עורף בבחירות האחרונות והצביע לעינת קליש רותם, ואף האיץ באנשי המגזר הערבי בעיר לעשות כן. בין יהב וואקים יש נתק מוחלטי מאז.

ואקים נחשב במשך שנים כאיש החזק ביותר בעיריית חיפה ובעל ההשפעה הגדולה ביותר. הוא מונה בזמנו על ידי עמרם מצנע והמשיך להיות יד ימינו של יונה יהב במשך 15 שנות כהונתו כראש עיר. לוואקים מיוחסים הישגים רבים במערך הניהול הכלכלי שנרשם לזכות עיריית חיפה בעשור האחרון לפחות והוא נחשב על ידי רבים האדם בעל ההשפעה הגדולה ביותר בבניין העירייה ואחד שעל פיו יישק דבר ובעל השפעה פוליטית במגזר הערבי בעיר.

עבור קליש רותם מדובר במכה קשה, היות וואקים היה האיש שעזר לה להתנהל במערך העירוני וכאמור היה המקשר בינה לבין מצביעי המגזר הערבי, כך לפי גורמים המעורים בפרטים.

 

אולם נראה שוואקים שמקושר לגורמים עסקיים רבים, החליט להטיל פצצה שלושה חודשים בלבד ממועד הגשת תקציב 2020. מדובר במכה גדולה להנהלת העיר, זאת לאחר שוואקים אמור לסיים את תפקידו ולאחריו אמור להתקיים מכרז לתפקיד הגזבר וכל זה עשוי להתמשך במשך כמה חודשים.

ואקים עוזב בתקופה רגישה לעירייה, לאחר שעקב ירידה בהכנסות מנהל ההנדסה בעיר, צפוי להתבצע קיצוץ רוחבי נרחב בתקציב הקרוב.

גורמים המקורבים לראש העיר לשעבר, יונה יהב, מספרים כי בין ואקים ליהב יש נתק מאז הבחירות – אז גילה לדבריהם יהב ש: “ואקים בגד בו ותמך בקליש לראשות העיר. מאז יונה מרגיש שהבן אדם שהוא טיפח והפך לאיש החזק בעירייה, בגד בו ויש נתק מוחלט”.

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close