ב”פונדק החוף” בחיפה התגלו בקבוקי אלכוהול מזויף. החשד: האלכוהול מכיל מתנול, העלול לגרום לעיוורון או מוות.

פעילות משותפת שנערכה על ידי האגף לאכיפה במשרד הבריאות בשיתוף משטרת חיפה, והפיקוח העירוני חיפה, בוצע חיפוש ב"פונדק החוף" ברחוב ההגנה חיפה בנוכחות נציגת העסק. מטרת הפעילות, מניעת מכירת אלכוהול ללא רישיון יצרן ואלכוהול החשוד המכיל מתנול ובכך למנוע מקרי תמותה ועיוורון כתוצאה משתיית האלכוהול המזויף.

במהלך הפעילות נתפסו עשרות בקבוקי אלכוהול החשודים כמזויפים. בקבוקי האלכוהול הוחרמו ונשלחו לבדיקות מעבדה על מנת לבדוק את תכולתן. במקביל נפתח הליך אכיפה מנהלי ופלילי כנגד בעל העסק.

משקאות אלכוהוליים אשר החשודים כמזויפים עלולים להכיל רמות גבוהות, הרבה מעל התקן המותר, של הרעל מתנול. מתנול הינו חומר רעיל במיוחד למערכת העצבים, הרעלת מתנול קלה אינה שונה מזו של אלכוהול רגיל וכוללת בחילות, הקאות ואיבוד הכרה. יחד עם זאת, הרעלת מתנול חמורה עשויה לגרום לעיוורון ואף למוות. מתחילת שנת 2018 דווחו 15 מקרי מוות בפועל. ההערכה היא כי מספר המקרים גדול אף יותר.

Tags

הפעילות היא חלק ממערך פעילות רחב של משרד הבריאות למניעת שיווק אלכוהול מזוייף ושיווק תרופות לא מאושרות למכירה בישראל.

במשרד הבריאות נמסר: “משרד הבריאות בשיתוף גורמי האכיפה הנוספים ימשיך בפעילותו כנגד בעלי העסקים והמשווקים המוכרים אלכוהול מזויף ותרופות לא מאושרות המסכנים את בריאות הציבור”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close