מתכוננים לשירות משמעותי בנשר: הצעירים בנשר מתכוננים לתת יותר – משנת שירות ועד למכינות הצבאיות

יחידת הנוער העירונית נשר ותיכון מקיף נשר החלו השבוע את מסלול ההכשרה הדו שנתי לתלמידי י"א לצו ראשון ושירות צבאי. מסלול ההכשרה הדו שנתי כולל סדנאות הכשרה ממשרד הביטחון להכרות עם מושגי הצבא, סימולציות לצו ראשון,  מוטיבציה לשירות והשנה הוחלט להוסיף הכשרות ליום המא"ה לבנות, הכנה למילוי מנילה וכן עיריית נשר רכשה לכל תלמידי כיתות י"א ערכות הכנה אלקטרוניות המדמות מבחנים פסיכוטכניים לקראת השירות הצבאי. התלמידים זוכים לקוד אישי באפליקציה ייחודית המכשירה אותם ברמות ידע שונות ומגוונות.
יחידת הנוער העירונית ותיכון נשר קיימו ימי הכנה לצה"ל והכוון לשנת שירות ומכינות קדם צבאיות והזמינו את נציגי משרד הביטחון אשר להעביר סדנאות. נציגי המשרד התרשמו מאוד מהתהליך העירוני ואף ציינו כי תהליך זה ייחודי מאוד ומראה את ההשקעה הרבה של עיריית נשר בתלמידים. בנוסף ביקשו נציגי משרד הביטחון להעביר תכנים אלו לרשויות נוספות שיגיעו ללמוד מהפעילות בנשר.
בנוסף לפעילות זו החל גם תהליך החשיפה לשנת שירות, מכינות קדם צבאיות, שירות לאומי ועתודות בקרב תלמידי י"ב. ביום חשיפה מרוכז קיבלו תלמידי השכבה מידע על התכניות, החשיבות ביציאה לשנת שירות ונחשפו למסגרות שונות מכל הארץ שהציגו את פעילותם ביריד מיוחד ובהסברים בכיתות. לפעילות זו הצטרפו מתנדבי שנת השירות "החלוץ" בעיר נשר.
את הכנס פתח ראש עיריית נשר, רועי לוי, שענה על השאלה: "מה יוצא לי משנת שירות ומכינה?" ואמר: "השינוי בכל אחת ואחד מכם, אפשרות חד פעמית להכיר את עצמכם, לתרום לחברה ולמדינה, לחזק את ערך החברות וההתנדבות, לא בכל יום אתם חלק מקבוצה - גרעין שיוצא החוצה לתרום ולתת מעצמו למען החברה והמדינה שלנו. בוגרי המכינות ושנת שירות משתלבים בתפקידי פיקוד, קצונה ולוחמה בצבא - בגלל הלמידה, ההתמודדות והבגרות."
Tags

מנהל יחידת הנוער העירונית, אור מורדו’ xhpr: “אנחנו פועלים לתת לנוער בעיר את כל הכלים שיחזקו את תחושת המוכנות והנכונות לשירות משמעותי אזרחי וצבאי. שיתוף הפעולה עם התיכון מציג את החיבור המתבקש בין הפורמלי והבלתי פורמאלי לקידום תהליך עירוני – לאומי”.
ראש עיריית נשר, רועי לוי, אמר לצעירים: “יש לנו מדינה צעירה, אנשים הקריבו את עצמם כדי שנוכל לחיות כאן, לשם מה? לשם הסולידריות החברתית. המשימה העיקרית של הדור שלנו היא להמשיך ולבנות את הערכים של המדינה שלנו. לכם יש את ההזדמנות להביא את עצמכם ולבנות את המדינה כי אתם ואתן חלק מהפסיפס שנמצא במדינה שלנו. המוכנות לשירות צבאי ובעיקר היציאה לשנת שירות ומכינות מחייבת תמיכה עירונית ותמיכה מההורים בבית לעידוד ילדיהם לתרומה למדינה”.

  ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

  כתיבת תגובה

  Back to top button
  נגישות
  Close
  Close