בעקבות סערת הפעוטונים ברחבי הארץ – הוחלט להקים בקריית ביאליק מערך לשיפור המוגנות. מוסדות החינוך לגיל הרך ומעונות היום ידורגו לפי כוכבים

בעקבות המחאה הציבורית שקמה בארץ בנוגע להתעללות בקטינים חסרי ישע במסגרות חינוך לגיל הרך הקים ראש העיר קריית ביאליק אלי דוקורסקי לפני מספר חודשים ועדה ציבורית לגיבוש מדיניות עירונית לשיפור סביבת הלמידה ומוגנות לילדי העיר בגילאי לידה עד 3 . הועדה בראשות מנכ"ל העירייה ליאור טרגן קיימה ישיבות עם בעלי מקצוע, נציגי הורים ומוסדות החינוך בעיר.  העירייה אף פרסמה קול קורא לתושבי העיר להציע הצעות ורעיונות שנבחנו על ידי הועדה אשר גם קיימה מפגש שיתוף תושבים.

לאחר העבודה המעמיקה, הציעה הועדה מספר המלצות בנוגע למוסדות החינוכיים בגילאי לידה עד שלוש. במסגרת ההמלצות יוקם מערך דירוג עירוני אשר יעניק כוכבים למסגרות החינוך השונות, על פי קריטריונים מוגדרים שייקבעו ויפורסמו מראש במסגרת קול קורא לבעלי המוסדות. תושבי העיר יוכלו לאתר את המוסד החינוכי המבוקש בהתאם למספר הכוכבים שקיבל ולבחור בו לפי רצונותיהם. לתוכנית זו יוכל להצטרף כל מעון שקיבל סמל מוסד. בין הקריטריונים לקבלת הכוכבים יהיו דרישות להכשרת הצוות תוך קבלת הדרכה חינוכית-טיפולית-התפתחותית שוטפת, יחס כמותי של מספר הילדים למטפלת בתפוסה מלאה, יחס שטח המעון לכמות הילדים בתפוסה מלאה, איכות המזון והסכמת בעלי המעון לבדיקת המזון על ידי התברואן העירוני. גם לנושא הבטיחות ניתנה תשומת לב משמעותית ובמסגרת פרויקט הכוכבים בעלי המסגרות יידרשו לפרסם את תאריכי הביקורת של ממונה הבטיחות במקום, אשר יכלול את פנים וחוץ המקום כאחד.

Tags

העירייה תציע ותאפשר לבעלי המסגרות לשתף את המטפלות בהכשרות המתקיימות לסייעות העירייה, כולל קורס עזרה ראשונה הנערך אחת לשנה לכלל סייעות הגנים בעיר. כמו כן, ייפתח קו חם אנונימי לסייעות, מנהלות ואזרחים, לדיווח על מקרי אלימות ואירועים חריגים.

בהמשך, בכוונת העירייה לקיים מעקב מתמשך, במסגרתו לפחות פעם בשנה תגיע יועצת-מדריכה לגיל הרך לכל מסגרת הנמצאת במאגר, על מנת לבחון את הסביבה החינוכית וכן את איכות האינטראקציות בין הצוות לילדים באמצעות כלי פיקוח והדרכה מקצועיים.

ראש העיר, אלי דוקורסקי, הסביר: “אנו שואפים להעניק לילדי העיר מסגרות חינוכיות חמות, מחבקות, מחנכות ובטוחות. מועצת העיר בישיבתה האחרונה אישרה את המלצות ועדת המוגנות ובכוונתנו להתחיל ביישומן”.

 

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close