עיריית קריית אתא מסייעת במשך השנים לקיום ההילולה ונוטלת חלק בארגון האירוע. צילום: עיריית ק. אתאעיריית קריית אתא מסייעת במשך השנים לקיום ההילולה ונוטלת חלק בארגון האירוע. צילום: עיריית ק. אתא

מאות מתושבי קריית אתא השתתפו בהילולת רבי יהודה בן-בבא ז"ל

מאות מתושבי קריית אתא השתתפו בהילולה השנתית לזכרו של התנא רבי יהודה בן- בבא, סמוך לקברו בשפרעם


מאות מתושבי קריית אתא השתתפו במהלך החג בהילולת התנא רבי יהודה בן-בבא ז"ל שהתקיימה בסמוך לקברו בשפרעם. ההילולה מתקיימת מדי שנה לזכרו של רבי יהודה בן-בבא שהיה אחד מעשרת הרוגי מלכות ונחשב לאחד מחשובי התנאים, אשר הסמיך לרבנות את רבי שמעון בר-יוחאי ואת רבי מאיר בעל הנס.

מקום קבורתו של רבי יהודה בן-בבא נתגלה באקראי על ידי שלום בן-דוד, תושב קריית אתא, לפני למעלה מ- 20 שנה בעת שסייר בשדה בסמוך לשפרעם. בן-דוד יסד את עמותת הוד קדומים אשר שמה לה למטרה להסדיר את קברו של הרב ולקיים מדי שנה הילולה לזכרו. עיריית קריית אתא מסייעת במשך השנים לקיום ההילולה ונוטלת חלק בארגון האירוע.

אולי גם זה יעניין אותך

האירוע נערך במעמד ראש העיר יעקב פרץ, חברי מועצת העיר, רבני העיר ותושבי העיר אשר הגיעו על מנת להשתתף בהילולה.

יעקב פרץ, ראש עיריית קריית אתא: "בימים אלה, כאשר עם ישראל ניצב בפני סכנות ואיומים בכל גבולותינו, דרכו של רבי יהודה בן בבא צריכה להאיר את דרכנו ולהיות בבחינת עמוד האש ההולך לפני המחנה. כוחה של האמונה, הדבקות בתורת ה' ואהבת ישראל הם המהווים את מקור הכוח והחוסן הלאומי והחברתי שלנו."

 

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך