דוקורסקי. "מבנים הבלתי גמורים לא רק פוגעים בתושבים המתגוררים בהם, אלה גם מהווים מפגע סביבתי". צילום: עיריית ק. ביאליקדוקורסקי. "מבנים הבלתי גמורים לא רק פוגעים בתושבים המתגוררים בהם, אלה גם מהווים מפגע סביבתי". צילום: עיריית ק. ביאליק

ראש עיריית קריית ביאליק יוצא למלחמה ביזמי התמ"א 38 שנוטשים ולא מסיימים את עבודתם

ראש עיריית קריית ביאליק, אלי דוקורסקי, בשיתוף הוועדה המקומית לתכנון ובנייה קריות בדרך למניעת עצירת פרויקטי תמ"א 38 עקב פשיטת רגל של היזמים


קריית ביאליק היא אחת הערים הראשונות בארץ בתחום התחדשות עירונית באמצעות פרויקטי תמ"א 38.

לאור ריבוי הפרויקטים, ישנם גם מקרים לא מבוטלים בהם היזם שחתם על הסכם מול בעלי הדירות וקיבל את היתרי הבנייה מהועדה המקומית, נקלע לקשיים כלכליים תוך כדי ביצוע הפרויקט ועוזב אותו באמצע. כתוצאה מכך, נאלצים בעלי הדירות להמשיך להתגורר בבניין שנמצא בהליך הבניה או לחלופין להוציא סכומים לא מבוטלים עבור השכירות, כאשר אין להם מענה, כתובת וצפי לסיום הבנייה. גם מבחינת החזות העירונית עומד על תילו בניין לא גמור וללא דיירים.

בכדי למנוע מקרים אלו, מקדם ראש עיריית קריית ביאליק, אלי דוקורסקי, בשיתוף הועדה המקומית לתכנון ובנייה קריות ההחלטה המכוונת ליזמים המבקשים לקבל את היתרי הבנייה במסגרת תמ"א 38. בהתאם ליוזמה זו יתבקשו היזמים להביא אישורים המעידים על איתנותה הכלכלית של החברה או לחלופין ערבות בנקאית או אישית שלהם.

אולי גם זה יעניין אותך

החלטה זו תצמצם למינימום את הסיכוי שבעלי הדירות הבוחרים בעצמם את היזם יישארו ללא דירות או בהליך בנייה ממושך במקרה והיזם יפשוט את הרגל או יעלם.

 דוקורסקי: "היום קיימים בעיר 5 פרויקטים בהם היזם עצר את הבנייה, נעלם או נקלע לקשיים כלכליים. המבנים הבלתי גמורים לא רק פוגעים בתושבים המתגוררים בהם, אלה גם מהווים מפגע סביבתי. בכדי שמקרים האלו לא יישנו החלטנו להתנות את קבלת היתר הבנייה בהצגת מצבה הכלכלי האיתן של חברת הבנייה האחראית על הפרויקט".

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך