גרסת הנהג וחברת דן השתנתה כל הזמן לגבי התאונה. צילום: יפה נוףגרסת הנהג וחברת דן השתנתה כל הזמן לגבי התאונה. צילום: יפה נוף

חברת המטרונית בחיפה תשלם פיצוי שמן במיוחד לבעל פורשה, שהמטרונית התנגשה בו. באיזה תירוץ ניסתה החברה להתנער מאחריות?

כמה תשלם חברת "דן צפון" על כך שנהג מטרונית שלה סטה מהמסלול והתנגש בנהג פורשה מחיפה? ולא תאמינו מה הם ניסו לטעון כדי לחמוק מאחריות נהג המטרונית?


בעל פורשה “פגש” בתאונה ךפני שנתיים את אחד מרכבי המטרונית. הפורשה ניזוקה וכך התביעה הגיעה. למרות ניסיונות שונים של חברת “דן בצפון” המפעילה את המטרונית, כולל טיעון הקשור להבנת השפה העברית, בית משפט השלום בחיפה פסק פיצויים שמנים במיוחד לבעל הפורשה.

בתביעה טען בעל הפורשה כי באירוע התאונה לפני שנתיים, הוא נהג בחיפה ולפתע נהג המטרונית נסע בפראות וסטה אל עבר נתיב הנסיעה של הרכבים הרגילים, כשהוא לבסוף מתנגש ברכב הפורשה. עם התקרית כתב נהג הפורשה מסמך בו נהג המטרונית מקבל עליו את האחריות עם חתימה עליו והמסמך הוגש לבית המשפט, בו הנהג מודה באחריות לתאונה.

מאידך טענה “דן בצפון” כי נהג הפורשה הוא זה שלמעשה התרשל בנהיגה כשניסה לעלות על הנתיב הציבורי כדי לעקוף פקק.

 

אולי גם זה יעניין אותך

“דן” הגדילו לעשות ובתחילה הכחישו שהנהג שלהם חתם על המסמך שהציג התובע וטענו כי מדובר בזויף. מאחר ודן לא הביאה ראיות של גרפולוג לזיוף חתימה, בשלב השני הם טענו כי הנהג לא דובר עברית ולכן לא הבין על מה הוא חותם.

השופט אפרים צ’יזיק דחה את הטענה הזאת ואמר כי מי שמחזיק רישיון נהיגה ישראלי – אחד מהתנאים לקבלת הרישיון זה הבנת הנקרא בעברית. ולכן לא יתכן הנהג נהג במטרונית עם רישיון ולא יודע כלל עברית.

לאור כל זאת קיבל השופט אפרים צ’יזיק את גרסת נהג הפורשה ופסק לו פיצויים בסך כ-65 אלף שקל.

 

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך