התגלה כי המפעל עסק בטיפול בפסולת מסוכנת. צילום: כבאות חוףהתגלה כי המפעל עסק בטיפול בפסולת מסוכנת. צילום: כבאות חוף

פקיעת רישיון העסק למפעל "שמן". בעקבות השריפה התברר כי בניגוד לרישיון, במפעל טיפלו בחומרים מסוכנים ואף רדיואקטיביים

עיריית חיפה הודיעה למפעל "שמן" כי רישיון העסק שלו פקע. זאת בעקבות השריפה, נחשף כי המפעל בניגוד לרישיון העסק המתיר לו לטפל בשמן למאכל, מתעסק בפסולת של חומרים מסוכנים ואף רדיואקטיביים ועוד פעילויות שאסורות. כמו כן, בעקבות שיפת המיכל התגלה מפגע אסבסט


עיריית חיפה הודיעה היום למפעל "שמן", בו נרשמה שריפת מיכל השמן הגדולה ביום חמישי בצהריים, כי רישיון העסק שקיבלו פקע וזאת לאחר שהשריפה חשפה בין היתר, כי המפעל – בניגוד לרישיון העסק שלו – טיפל חוץ מבשמן למאכל גם במזון לבעלי חיים וכן יימור ואחסון אריזה ומחזור.

ואם לא די – המפעל עסק בטיפול ואחסון חומרים מסוכנים – לרבות חומרים רדיואקטיביים.

לפי צו של עיריית חיפה נכתב: "בנסיבות אלו ניתן לומר כי חלו שינויים מהותיים במהות העסק ובסוג העיסוק, מבלי שהוגשה בגינם כל בקשה מתאימה לרישיון עסק".

אולי גם זה יעניין אותך

כמו כן, עקב שריפת מיכל השמן שהכיל 60 טון שמן, נחשף גג המיכל שהוא אסבסט. העירייה דרשה לדעת מהמפעל אם במקום קיים מפגע אסבסט והאם מדובר בסוג "אסבסט פריך" שמהווה סכנה בריאותית קשה לכל העובדים במפעל ואו מחוצה לו.

ראש העיר, עינת קליש רותם זימנה היום דיון דחו, בנושא רישיון מפעל "שמן" ופקיעתו. בדיון יקחו חלק שירותי הכבאות, נציגי המשרד להגנת הסביבה, איגוד ערים לאיכות הסביבה ונציגי המשטרה.

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך