ראש עיריית קריית ביאליק בדרישה למנהלי בתי הספר בעיר: “פנו מזמנכם ושוחחו עם התלמידים בכדי למנוע קורבנות נוספים של חרם ונידוי”

ראש עיריית קריית ביאליק, אלי דוקורסקי, החליט לצאת למלחמה בתופעת החרם והנידוי בבתי הספר, בעקבות מקרה איתם תמיר ז"ל. הוא יוצא בדרישה למנהלי בתי הספר בעירו: "פנו זמן במערכת השיעורים ודברו עם התלמידים, הסבירו להם מה התנהגות מחרימה עלולה לגרום למוחרם"

בעקבות מותו של הילד בן ה-10, תמיר איתם ז”ל, מיבנה שנפל אל מותו, אף כי נסיבות המקרה טרם הובהרו עד תום, עולה שוב על סדר היום תופעת החרם וההצקה ממנה סובלים תלמידים רבים.

ראש העיר קריית ביאליק, אלי דוקורסקי חושב כי מערכת החינוך לא עושה דיה בכדי למנוע הישנות מקרים אלו ופנה פנייה אישית למנהלי בתי הספר בעיר: “לכם, המנהלים, המורים ובעיקר ההורים, הדמויות המרכזיות בחיי הילדים, היכולת המיטבית להסביר להם כמה הרסנית יכולה להיות החרמת ילד, איזה פצע היא פוערת בלבו, איזו צלקת יישא עמו כל ימי חייו לאורך השנים. פנו אלי הורים, שסיפרו לי על חרם מאורגן נגד ילדיהם, על הסבל שנגרם לילדיהם ולהם ועל הכאב שמלווה אותם. מקרים אלה לא נתנו לי מנוח והדירו שינה מעיני. לנגד עיני ראיתי את ילדיי ונחרדתי כי זאת יכולה להיות גם מנת חלקם”.אלי דוקורסקי

דוקורסקי ביקש לפנות את הזמן במערכת השעות ולשוחח עם התלמידים בכדי למנוע פגיעה בילדים נוספים, שעלולים להיות קורבנות של חרם ונידוי: “דברו איתם, הסבירו להם מה התנהגות מחרימה עלולה לגרום למוחרם ומה היא תעשה לכם כהורים, מורים ומנהלים. היום זה הילד האחר שיוחרם – מחר חלילה זה יהיה הילד של כל אחד מאתנו”.

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close