בהרצליה רושמים נתוני תיירות חוץ ותפוסת בתי מלון גבוהים יותר מחיפה, שאמורה להוביל. צילום: Viewpoinבהרצליה רושמים נתוני תיירות חוץ ותפוסת בתי מלון גבוהים יותר מחיפה, שאמורה להוביל. צילום: Viewpoin

לתשומת לב קליש: בכל הארץ נרשמה עלייה בתיירות, חיפה היא העיר היחידה בה נרשמה ירידה בתיירות ותפוסת בתי המלון במהלך השנה והקיץ

עינת קליש רותם ונחשון צוק הבטיחו להעיר את התיירות בחיפה. לפי נתוני התאחדות בתי המלון- בינתיים הם הצליחו לדכא את התיירות לעיר. בעוד נרשמת מגמת עלייה בתיירות חוץ ותפוסת בתי המלון בערים רבות, בחיפה נרשמת מגמת ירידה מדאיגה בשנה האחרונה ובקיץ האחרון


ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם וממלא מקומה, נחשון צוק התפארו בכל שהם הולכים להגביר את התיירות לעיר. אלא שנתונים שמפרסמת התאחדות בתי המלון בארץ מראים תמונה עגומה של התיירות בחיפה – בעוד שתפוסת בתי המלון ותיירות החוץ בערים הגדולות בארץ מראה נתונים של עלייה, חיפה היא העיר היחידה שמראה ירידה בפרמטרים של תפוסת חדרי מלון ותיירות חוץ.

כך למשל: תפוסת החדרים הסתכמה בכ-72% בכל הארץ, עלייה של 7% לעומת יולי 2018. אלא שבחיפה המגמה הפוכה עם ירידה של 1 אחוז בתפוסה בין ינואר ליולי 2019.

התפוסה הגבוהה ביותר נרשמה באילת, כ-88%, תל אביב עם 81%ץ וחיפה? היא משתרכת מאחור ערים קטנות פי כמה כמו הרצליה שעומדת עם 78%, ואפילו נתניה עם 67%, כשחיפה עומדת רק עם 63 אחוזים.

 

אולי גם זה יעניין אותך

גם בנתוני תיירות החוץ בחודש יולי האחרון, יולי 2019, בחיפה נרשמת ירידה של כ-10 אחוז, לעומת עלייה בשאר הערים הנעה בין 7 אחוזים לכ-20 אחוז.

למרות שחיפה היא עיר אליה מגיעות אוניות תיירים רבות, בעיקר בחודשי הקיץ, נראה שלא רבים בוחרים להישאר ללון בה.

רק בקיץ האחרון התבטלו כמה וכמה אירועים שיכלו למשוך לחיפה תיירות פנים, כמו פסטיבל הבירה שמשך אליו מבקרים מערים שונות בארץ. בעוד ערים אחרות, כמו נתניהף הרצליה וטבריה מגבירים את האירועים והפעילויות למשיכת תיירים, בחיפה המגמה בשנה האחרונה נראית הפוכה.

אחת הטענות של סוחרי ציר המושבה הגרמנית, כי המקום "מת" ואין בו תנועה של תיירים ואין כל פעילות מטעם העירייה המעודדת את זה.

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך