תבוסה לעיריית חיפה: ביהמ”ש אסר על קיום המופע לגברים בלבד ואף נזף: “הליך קבלת ההחלטה על קיום האירוע, נעשה בחוסר סבירות קיצונית”

הפסד מהדהד לעיריית חיפה ולעומדים בראשה בבית המשפט המחוזי בחיפה, שפסל את קיומו של המופע שיועד לגברים בלבד הערב. וגם נזיפה על ההתנהלות של העירייה: "העירייה במעין התנשאות לא סברה כי יש להציג בפני בית משפט מידע כל שהוא, והסתפקה בסיסמאות ואמירות כלליות ללא נתונים"

עיריית חיפה והעומדים בראשה רשמו עוד הפסד אמש בבית המשפט המחוזי בחיפה, ואם לא די אף בית המשפט נזף בעירייה על ההתנהלות הלא סבירה שלה בכל הנוגע למופע שיועד לגברים בלבד בסבסוד העירייה.

השופט אברהם אליקים בבית המשפט המחוזי בחיפה הורה אתמול על ביטול ההופעה לגברים בלבד שתוכננה להתקיים היום במרכז הקונגרסים בחיפה, עם מוטי שטיינמץ ומרדכי בן דוד, במסגרת דיון בעתירת שדולת הנשים בבקשה לא לאפשר קיום מופע בו יש הדרת נשים.

אם לא די, נזף השופט בראשי העירייה ובדרך קבלת ההחלטות שלהם בנושא זזה: “שוכנעתי כי הליך קבלת ההחלטה על קיום האירוע, נעשה בחוסר סבירות קיצונית וללא תשתית עובדתי מינימלית… העירייה במעין התנשאות לא סברה כי יש להציג בפני בית משפט מידע כל שהוא, והסתפקה בסיסמאות ואמירות כלליות ללא נתונים. לא שוכנעתי כי התקבלה בעירייה החלטה של גורם מנהלי מוסמך לאחר קבלת יעוץ משפטי ובחינת הנתונים במלואם”,

 

ולבסוף פסק: “לאור כל האמור לעיל אני מורה על ביטול ההחלטה בדבר קיום אירוע לגברים בלבד, במרכז הקונגרסים בחיפה. אין בפסק דין זה כדי להביע עמדה לגבי אופן התמיכה באירוע זה או אחר. אין כל מניעה לתמוך גם באירועים לציבור החרדי ומוטב כי עיריית חיפה תלמד את הנחיות היועץ המשפטי לממשלה ותשקול לפעול בהתאם לאמור בהם”.

עיריית חיפה והעומדים בראשה לא הגיבו על פסיקה זו והפסד מהדהד במאבקם לאפשר מופע בו יש הדרת נשים מובהקת.

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close