עצומת ההורים נגד החלת הדו לשוני בחופיתעצומת ההורים נגד החלת הדו לשוני בחופית

עצומה של הורים בבית הספר "חופית" בשער עלייה נגד הפעלת בית הספר הדו לשוני: "הפילו את זה עלינו, בלי לשאול אותנו. שיקחו לאחד מבתי הספר בכרמל"

אחרי שהורי בית ספר "יבניאלי" בחיפה, התנגדו לקיום בית הספר הדו-לשוני בתחומם, העירייה התקפלה והעבירה אותו לבית הספר "חופית" בשער עלייה. הורי בית הספר שגילו זאת לאחרונה, חתמו על עצומה נגד ותוהים: "האם בגלל שכאן מתגוררת אוכלוסייה יותר מוחלשת, הפכנו לברירת המחדל של העירייה? למה לא לוקחים את בית הספר לאחד מבתי הספר בכרמל האמיד יותר?"0


עד השנה, בית הספר הדו לשוני בחיפה פעל בבית הספר אחמדיה בכבביר. אלא שבית הספר בו 4 כיתות דו לשוניות וכמאה תלמידים , לא יכול להמשיך להיות באחמדיה ולכן בעיריית חיפה חיפשו איפה לעביר אותו.

הפיתרון הראשון היה בית ספר "יבניאלי" בקריית אליעזר. אלא שאז קמה מחאה של הורי בית הספר שהתנגדו להגעת תלמידים מהמגזר הערבי אל בית הספר של ילדיהם, וכך עיריית חיפה ומחזיקת תיק החינוך – סיגל ציוני מיהרו להתקפל והודיעו כי בית הספר הדו-לשוני לא יעבור ל"יבניאלי".

לפני יותר משבועיים קיבלו הורי בית הספר "חופית" בשכונת שער עלייה בחיפה הודעה ממנהלת בית הספר, לפיה בית הספר הדו לשוני יעבור ל"חופית".

אחת האימהות סיפרה ל"ניוזים צפון": "בהודעה שהמנהלת שלחה לנו בהתחלה, היא הדגישה שכיתות הדו-לשוני ילמדו בנפרד מהכיתות של הילדים שלנו. בשיחה שעשתה איתנו כעבור כמה ימים, היא התחילה לומר דברים שונים ואמרה שיש מצב שבעוד שנה, יוחלט למזג את בתי הספר. אנחנו לא ברירת המחדל של עיריית חיפה ושל העיר. אם הורי יבניאלי התנגדו 'לארח' תלמידים מהמגזר, וויתרו להם, למה הם זורקים את זה עלינו? יש כאן אוכלוסייה מעט מוחלשת מזו שיושבת בבתי הספר למעלה בכרצל. אז מה זה אומר, שלנו אין זכות דיבור כי אנחנו לא שווים כמו אלו בדניה ובכרמליה?".

ההורים החליטו להחתים עצומה, עליה חתמו עשרות הורים כבר, הקוראת לבית הספר ולעיריית חיפה, למנוע את קיום בית הספר הדו-לשוני ב"חופית".

 

אולי גם זה יעניין אותך

אחת האימהות הוסיפה עוד וסיפרה: "כשבאנו לדבר עם המנהלת ודרשנו הסברים, האם אנחנו פחות נחשבים מהורי יבניאלי או כל בית ספר אחר, היא התחילה לצעוק עליי. סליחה? אם היינו רוצים שהילדים שלנו ילמדו יחד עם ילדים מהמגזר, הייתי כבר רושמת אותם שנה שעברה לכבביר".

ממשרד החינוך לא נמסרה תגובה בשם מנהלת בית הספר, אם וכאשר תינתן, נביא אותה במלואה.

מעיריי חיפה לא נמסרה עדיין תגובה.

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך