החוסה במעון “רמת חיפה” שהוכה באכזריות ונחנק על ידי מטפל, נפטר הלילה. מסתמן: המטפל יואשם ברצח

אפרים בן ברוך בן ה-29, החוסה במעון "רמת חיפה" לבעלי מוגבלויות שכליות, שהוכה באכזריות על ידי המטפל במעון מוחמד חטיב, נפטר הלילה. מסתמן כי המטפל והמעון יואשמו ברצח. לפני שאיבד הכרה, סיפר שהמטפל הרביץ לו בראשו וחנק אותו

אפרים בן ברוך, אושפז במצב קשה עד אנוש לפני מספר ימים, זאת לאחר שהוכה קשות ואף נחנק מידי מי שהיה אמור לטפל בו – מוחמד חטיב בן 20 מטמרה.

בן ברוך היה בן 29 בשנים האחרונות הוא חסה והתגורר במעון “רמת חיפה” לבעלי מוגבלויות שכליות והתפתחותיות קשות.

לפני כשבועיים במעון “רמת חיפה” הבהילו את בן ברוך לבית החולים “בני ציון” כשמצבו מוגדר קשה- אנוש. במעון טענו שהוא נפל ונחבט בראשו. אלא שבן ברוך שהיה בהכרה, סיפר לצוות הרפואי שהמטפל חנק אותו עד שלא יכול היה לנשום, ואף הכה אותו קשות בראשו. מייד אחר כך הוא איבד את הכרתו ואושפז בבית החולים במצב אנוש במחלקה לטיפול נמרץ והלילה נקבע מותו.

 

משטרת חיפה הקימה צוות מיוחד שיתחקר את המקרה ומסתמן שנגד המטפל יוגש כתב אישום בגין רצח וכן גם אישומים נגד מעון החוסים. הבוקר נשלחה גופתו של בן ברוך לנתיחה במכון הפתולוגי.

כבר בעבר סבל בן ברוך מהתעללות פיזית באותו מעון עצמו.

עו”ד דן זילברמן, שמייצג את בני משפחתו של בן ברוך, מסר: “אין לנו ספק שהסיבה למותו של אפרים מקורה באלימות הקשה מצד המטפל. נדרוש שימצו את הדין עם המטפל וגם הנהלת המקום, שהם כולם אשמים במותו של אפרים וצריכים לשאת בתוצאות על כך”.

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close