חברת התעופה “רינאייר” תשלם ביוקר לנוסע מחיפה, לאחר שהדיילת בטיסה סרבה להביא לו מים

כוס מים אחת עלתה ביוקר לחברת "רינאייר" לאחר שדיילת הטיסה מרומא לישראל סירבה לתת לנוסע כוס מים אחת, כדי שיטול תרופה. וזה לא נגמר שם

נוסע תושב אזור חיפה רצה להינות מטיסת low-cost של חברת התעופה “רינאייר”. אלא שהטיסה הזולה תעלה ביוקר דווקא לחברת התעופה עצמה – והכל בגלל כוס מים אחת.

אותו נוסע שטס בטיסה מרומא לישראל ביקש מהדיילת לקבל כוס מים. משזו סירבה להביא לו את כוס המים, הסיפור התפתח לסאגה שלמה בטיסה שהגיעה לבית המשפט. אז כמה חברת “רינאייר” שילמה על כוס מים אחת?

האירוע החל כשאחת הדיילות סירבה לתת לנוסע מים לצורך נטילת תרופה ומשם כאמור התפתחה סאגה שלמה בין הנוסע לכל צוות המטוס – כולל קברניט הטיסה. האירוע קרה כשבמאי 2018 טסו התובע ובת זוגו מרומא לישראל. לטענת התובע, מייד עם כניסתו למטוס פנה לדיילת וביקש ממנה כוס מים. זו ענתה, שתיגש אליו לאחר שיתיישב. אלא שזה לא קרה והנוסע ביקש שוב מים. והפעם התשובה הייתה שהמים ינתנו לו כשעגלת מכירת המשקאות תעבור. אלא שהנוסע התעקש והסביר לדיילת כי הוא חייב את המים לשם נטילת תרופה – זאת לאחר שהוא סובל מפחד ממקומות סגורים ועם עלייתו למטוס הוא חייב ליטול תרופה שתעזור לו להתגבר על החרדה הזאת.

עם מעבר עגלת השתייה ביקש שוב מים, ועדיין לא קיבל. רק לאחר שקם ממקומו – הדיילת התרצתה ומכרה לו בקבוק מים. הנוסע ביקש ממנה את פרטיה כדי להתלונן. אך זו סירבה לתת את פרטיה ואף החביאה את התג המזהה שלה.

עם סיום הטיסה הנוסע צילם את הדיילת שביקשה ממנו למחוק את התמונה, משסרב עלה על האוטובוס לטרמינל. אלא שאז הגיע לאוטובוס קברניט הטיסה ומאבטח חמוש – הורידו אותו מהאוטובוס ותבעו שימחק את התמונה בטענה כי צילם את תא הטייס בניגוד לחוק. אלא שהנוסע הראה לשניים כי צילם את הדיילת, ואלו ויתרו על דרישתם והסתלקו מהמקום.

בדיון בבית המשפט חברת “רינאייר” ניסתה לטעון שהנוסע ביקש בירה ולא מים וכי הדיילת כלל לא הסתירה את תג הזיהוי שלה.

אלא שהשופטת לא קיבלה את טענת החברה ואמרה כי ברור שהנוסע דובר אמת וביקש מים. לגבי תג הזיהוי – התמונה שצילם אנוסע את הדיילת הסגירה את כך שהחברה לא דוברת אמת, מאחר ובתמונה נראה באופן ברור שעל בגדי הדיילת נעדר כל זיהוי ואילו על בגדי הדייל לידה ניכר תג הזיהוי.

השופטת החליטה כי על החברה לפצות את הנוסע בסכום של 3800 שקל וזה על כוס מים אחת.

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close