"מדהים שנותנים באוניברסיטה לפרסם ציור של חיילים הטובחים באזרחים". צילום הציור מהתערוכה באונ' חיפה"מדהים שנותנים באוניברסיטה לפרסם ציור של חיילים הטובחים באזרחים". צילום הציור מהתערוכה באונ' חיפה

בלעדי: כך נראית תערוכת בוגרי החוג לאומנות באונ' חיפה: ציורים של חיילים שטובחים באזרחים, גירוש כפרים והרג. סטודנטים: "יש גבול למה שהאונ' מאפשרת"

כך מוצג בתערוכת הבוגרים בחוג לאומנות באוניברסיטת חיפה: חיילים הטובחים בנשים, גברים וילדים. טבח חיות בכפר ערבי, וגירוש אזרחים מבתיהם. סטודנטים: "זה עבר כל גבול. זה לא חופש הביטוי, זה חופש הביזוי של המדינה מה שהאוניברסיטה מאפשרת". אוניברסיטת חיפה: "אנחנו לא עוסקים בצינזור עבודות הסטודנטים שלנו"


כמו בכל שנה – בוגרי החוג לאמונות בפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטת חיפה מציגים את עבודות הגמר שלהם באומנות.

התערוכה מוצגת במשך מספר שבועות באוניברסיטה עצמה וכמובן פתוחה לכל הסטודנטים ולקהל הרחב.

כשמבקרים הגיעו לפני מספר ימים לתערוכת בוגרי החוג לאומנות 2019, הם נדהמו לגלות כמה ציורים של בוגרת החוג בהם מוצגים חיילים כשהם טובחים באזרחים בהם גברים, נשים וילדים.

בציור אחר של אותה בוגרת נין לראות גירוש של אזרחים שנושאים על כתפיהם את המטלטלים ועוזבים את כפרם.

ואילו בציור השלישי רואים חיות שנטבחו במה שנראה ככפר ערבי.

סטודנטים שהגיעו לראות את התערוכה פנו ל"ניוזים צפון" וסיפרו: "אוניברסיטת חיפה ידועה בכך שהיא מאפשרת לסטודנטים הערביים לעשות מה שמתחשק להם. לעמוד דקת דומייה למחבלים, אבל הפעם זה כבר עובר כל גבול", אומר ירון סטודנט למשפטים. "להראות חיילים שלנו טובחים ולהראות טבח וגירוש. יש גבול גם לחופש הביטוי. זה הפך לחופש הביזוי שלנו כמדינה ושל חיילי צה"ל".

 

אולי גם זה יעניין אותך

רונית שהגיעה כקרובת המשפחה של אחד הבוגרים השנה, אף היא נדהמה לראות את הציורים: "בהתחלה עמדנו ולא הבנו אם אנחנו רואים נכון. ועמדו כמה אנשים סביב הציור של החיילים שיורים באנשים והתחילו לדבר, ואז הבנתי שאני מבינה נכון. איך נותנים לדבר כזה להיות מוצג באוניברסיטה שמקבלת תקציבים מהמדינה?".

פנינו לתגובת אוניברסיטת חיפה, שמצאה הסבר מעניין לתמונת החיילים שטובחים באזרחים.

וכך היא תגובת האוניברסיטה: "התמונה שנשלחה היא רק חלק אחד מיצירת אמנות שמתארת זיכרון פרטי ואישי, מבלי שיש כל כיתוב או סממן אחר לפיו ניתן לקבוע מה מספרת היצירה, וכמו יצירת אמנות, כל אדם יכול להבין סיפור אחר ומשמעות שונה. באוניברסיטת חיפה איננו עוסקים בצינזור של עבודות אמנות של הסטודנטים, כל עוד הן אינן עוברות על החוק" .

"מדהים שנותנים באוניברסיטה לפרסם ציור של חיילים הטובחים באזרחים". צילום הציור מהתערוכה באונ' חיפה"מדהים שנותנים באוניברסיטה לפרסם ציור של חיילים הטובחים באזרחים". צילום הציור מהתערוכה באונ' חיפה
תגובות:
עוד ניוזים בשבילך