קונצרט סיום של פרויקט "בית ספר מנגן" בקרית אתא

ביום ראשון האחרון נערך קונצרט הסיום של פרויקט המוזיקה העירוני בקרית אתא, שבו משתתפים 500 תלמידים מבתי הספר היסודיים בעיר


קונצרט סיום של פרויקט "בית ספר מנגן" שמפעיל מרכז המוזיקה העירוני בבתי הספר היסודיים בעיר, נערך השבוע (יום א') הורי התלמידים והקהל הרחב.

בקונצרט השתתפו כ-500 תלמידים והוא כלל קטעי נגינה של כל ההרכבים: גיטרות, כלי הנשיפה , כינורות , פסנתר  ועוד  בקטעי נגינה משותפים ובקטעי סולו.

הפרויקט העירוני "בית ספר מנגן" פועל בהצלחה בתי הספר יסודיים בעיר: פינסקר, ירושלים, יבנה, גיבורי עציון, נועם, גורדון, הצבי ישראל, תמיר וגבעת טל.

אולי גם זה יעניין אותך

במסגרת הפרויקט לומדים התלמידים נגינה בקבוצות קטנות, תוך ליווי אישי של כל תלמיד, כחלק אינטגרלי מיום הלימודים הבית ספרי. התלמידים מתנסים בנגינה בכלים תזמורתיים: כלי הנשיפה והקשה (חליל, קלרינט, סקסופון, חצוצרה, קרן יער, בריטון, טרומבון, טובה, תופים) וכלי הקשת (כינור, צ'לו) במטרה לעודד שיפור בהישגיהם הלימודיים והחברתיים.

הפרויקט "בית ספר מנגן" בנוי ע"פ "מודל מוזיקלי יישובי" של משרד החינוך. על פי המודל, ללימודי הנגינה תפקיד ברור בהתפתחות התרבותית של הילדים וחשיפתם למוזיקה.

לדברי מנהלת מרכז המוזיקה העירוני, טניה שפירא: "לימודי נגינה מהווים חלק מרכזי וחשוב בפיתוח הדמיון, הזיכרון, הרגישות, והקואורדינציה ומשפיעים באופן ישיר  על ההתפתחות הקוגניטיבית של הילד, על יכולותיו האקדמיות, על ביטחונו העצמי ויכולותיו הבין אישיות".

 

צילום: עיריית קרית אתא

 

 

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך