כוחות מיוחדים של כיבוי מנטרים את האזור. יש פינוי תושבים מהאזור ומהקניון הסמוך. צילום: דוברות כיבוי חוףכוחות מיוחדים של כיבוי מנטרים את האזור. יש פינוי תושבים מהאזור ומהקניון הסמוך. צילום: דוברות כיבוי חוף

דליפת אמוניה ממפעל "שטראוס" שבעכו. תושבים פונו מקניון "עזריאלי" הסמוך וכן מהסביבה

תושבים בקניון "עזריאלי" בעכו ובסביבה הסמוכה למפעל "שטראוס" דיווחו על צריבות קשות בעיניים וקשיי נשימה. מתברר - יש דליפת אמוניה. כל יושבי הקניון והסביבה פונו. כוחות חומרים מסוכנים של כיבוי במקום. המשטרה סגרה את כל צירי התנועה בסביבה


המשטרה סגרה צירי תנועה באזור עכו בעקבות חשש לדליפת אמוניה ממפעל "שטראוס" הסמול לקניון עזריאלי במקום ומפנה אזרחים מהזירה ומהסביבה.
למקום הוזעקו כוחות כיבוי מיוחדים העוסקים בחומרים מסוכנים.
במוקד 100 התקבלו במחצית השעה האחרונה דיווחים מאזרחים על צריבות עיניים באיזור עכו סמוך למפעל "שטראוס", בצומת הרחובות בן עמי ודרך הארבעה, ולפיכך נסגרה הזירה והציבור פונה הרחק ממרכז הקניות הסמוך לאזור בטוח.
כוחות כבוי האש שבמקום במקום מנטרים את מקור הדליפה וזיהוי החומר, כאשר פיקוד המשטרה של תחנת עכו פתח חפ"ק מיוחד באזור בית הספר לקציני ים, לשם ניהול כלל גורמי החירום וההצלה באופן מתואם ובטוח.
שוטרי התנועה מכוונים את כלי הרכב לצירים חלופיים וככל שיידרש, ייפתח ציר תנועה מיוחד לתנועת רכבי חירום והצלה.
אולי גם זה יעניין אותך

בעקבות הדליפה החמורה ב"עמותת אזרחים למען הסביבה" הוציאו את ההודעה הבאה: "הזהרנו בשנת 2012 מפני הקרבה של הקניון למפעל מאז הוחל בהקמתו, ודרשה להפסיק את התכניות להקמתו בשל הסמיכות  למפעל הגלידות של שטראוס פועל במקום שמחזיק מכל המכיל כ-17 טון אמוניה לצורכי קירור.הרשויות טענו אז שארגוני הסביבה מפיצים פאניקה מוגזמת, וכי המפעל פועל כבר שנים בתוך שכונת מגורים!
יצוין שזהו לא אירוע הדליפה הראשון, וכנראה גם לא האחרון במפעל שטראוס עכו.
זה המצב גם בעכו וגם במפרץ חיפה והעובדה שרוב התאונות נגמרו ללא פגיעה קשה או מוות, אינה ערובה שכל אירוע יהיה כזה בעתיד. המחדל התכנוני ארוך השנים במדינה קטנה וצפופה, חייב להיות מתוקן ולהרחיק גורמי סיכון לבטיחות האוכלוסייה , ולאמץ מדיניות של מרחקי הפרדה מינימליים כמו שנהוג בעולם, גם לגבי מתקנים ומפעלים קיימים".

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך