"מטמון בשכונה", גם לילדי החינוך הדתי בקריית אתא

המיזם החינוכי "מטמון בשכונה" מתרחב ויופעל לראשונה גם עבור תלמידי החינוך הדתי בקריית אתא. במסגרת הפרויקט לומדים התלמידים על הרחובות הקרויים על שם מנהיגים היסטוריים בעיר


מיזם "מטמון בשכונה" מופעל על ידי מרכז מורשת בגין, בשיתוף עיריית קריית אתא, רשת המתנ"סים העירונית, המחלקה לתרבות יהודית, קניון עזריאלי והמכון הטכנולוגי חולון.

במסגרת הפעילות לומדים התלמידים על אישיים חשובים על ההיסטוריה של העם היהודי וגדולי האומה באופן חווייתי ומהנה, כאשר בסיום הפעילות יוצאים התלמידים לסיור לימודי וחוקרים את רחובות העיר שעל שמם קרויים המנהיגים.

אולי גם זה יעניין אותך

בשלב הראשון החל פיילוט בביה"ס "יבנה" כאשר בהמשך צפוי הפרויקט להתרחב ולפעול בכל בתי הספר היסודיים בעיר. במסגרת התוכנית נערכה השבוע פעילות חינוכית עבור התלמידים ברחבי העיר. התלמידים הסתובבו ברחובות העיר ולמדו אודותיהם ביניהם רחובות: הבעש"ט, הנביאים, אליהו הנביא, מקור ברוך, אבן גבירול, יהודה הלוי ועוד. בסיום הפעילות נפגשו התלמידים עם נציג משפחת בוים ממקימי העיר שסיפר להם על ההתיישבות הראשונה.

מרכז מורשת בגין הקים את הסניף הצפוני היחיד בקריית אתא במטרה לחשוף את הקהל הרחב למורשתו של מנחם בגין ולנושאים כגון: דמוקרטיה, יהדות, מנהיגות, אקטואליה, ציונות וההיסטוריה של עם ישראל. במסגרת התוכנית השנתית מקיים המרכז הרצאות וסיורים לקהל הרחב וכן סדנאות הדרכה והעשרה לתמידי בתי הספר בעיר.

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך