בקשה לצו סגירה ל"שווארמה הטורקי" בקריון בשל ממצאים תברואתיים חמורים במקום כמו: בשר זרוק על הרצפה ועוד ליקויי ניקיון ותברואה

עיריית קריית ביאליק הגישה כתב תביעה נגד "שווארמה טורקי"  אשר פועלת במתחם הקריון וביקשה צו סגירה מיידי, בשל ממצאים תברואתיים חמורים שעלו מביקורות של המחלקה הווטרינרית. במקום נמצאו בשרים זרוקים להפשרה על הרצפה, בשרים ללא תאריך, ניקיון ירוד של כל בית העסק ועוד


בעקבות ממצאי ביקורות חוזרות של הווטרינר העירוני שהעלו כי במקום קיימים מפגעים בריאותיים כבדים ואי עמידה בדרישות תקנות בריאות הציבור, פנתה עיריית קריית ביאליק לבית המשפט לעניינים מקומיים קריות בבקשה לצו סגירה לבית העסק.

בכתב תביעה צוין כי לאור הליקויים המסכנים את בריאות הציבור לרבות בשר המצוי על הרצפה, בשר קפוא שהושם להפשרה על הרצפה ללא כל משטח מגן ולא במקרר הפשרה ייעודי, בשר שאין עליו כל תאריך, אי הפרדה בין בשר למזון אחר, הימצאות חומרי ניקוי פזורים באזור משטחי העבודה, ניקיון ירוד של בית העסק ובפרט משטחי העבודה והמקררים, הוחלט על הגשת התביעה. בבדיקות שערך הווטרינר העירוני התגלו שאריות מזון מיום קודם במטרה לעשות בהם שימוש חוזר. כמו כן, נמצאו הוכחות המעידות על הפשרה והקפאת בשר מחדש. בעבר הוזהר בעל העסק מספר פעמים בגין עבירות דומות, נערך לו שימוע ואף נסגר המקום בצו מנהלי למשך חודש ימים. לאור הליקויים התברואתיים הקשים אשר מהווים חשש לפגיעה ממשית בבריאות לקוחות בית העסק הגישה העירייה בקשה לצו סגירה מיידי.

אולי גם זה יעניין אותך

ראש עיריית קריית ביאליק, אלי דוקורסקי, התייחס לצו ואמר: "ההחלטה לסגור עסק היא צעד קיצוני שאני ממעט לעשות בו שימוש, אך שמירה על בריאות הציבור גוברת על חופש העיסוק.  בגין ליקויים תברואתיים חמורים ואי עמידה בתנאי החוק, המחלקה המשפטית של העירייה הגישה בקשה לצו סגירה".

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך