קליש רותם תקיים היום שימוע למנהלי "דור כימיקלים" בעקבות דליפת הגז. פעילים ירוקים: "כל חיפה מרושתת בצינורות מסוכנים מתחת. עד שהמפעלים לא יעברו, הכל זה לשם הצגה"

ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם, זימנה לשימוע היום אחר הצהריים את ראשי "דור כימיקלים" בשל מקרה דליפת הגז. אולם גורמים ירוקים טוענים: "זה בגדר לצאת ידי חובה. כל זה לשם הצגה. הבעיה שמתחת לחיפה יש רשת צינורות של מפעלים שונים שמבעבעת. שום שימוע לא יעזור אלא עקירת הרשת והמפעלים"


ראש העיר חיפה, ד"ר עינת קליש רותם, הוציאה אמש לדור כימיקלים זימון לשימוע בהתאם לסמכותה לפי חוק רישוי עסקים וזאת, טרם קבלת החלטה על ביטול רישיון העסק.

לשימוע אשר יתקיים היום אחר הצהריים הוזמנו מנהלי החברה, המחזיקה והמתפעלת את קו הגז התת קרקעי שדלף במפרץ חיפה בסוף השבוע וכן, הוזמנו כל גורמי הממשל הרלוונטים שמטפלים בנושא.

בזימון מבהירה עיריית חיפה כי תוצאה אפשרית של ההליך הינה ביטול הרישיון הזמני והוצאת צו סגירה מיידי לחלק ממתקני החברה.

 

אולי גם זה יעניין אותך

אולם פעילים של העמותות הירוקות מבהירים כי מדובר בעוד אחד מיני השימועים שהתקיימו לאותם מפעלים עוד בשנים של ראש העיר יונה יהב, שימועים שנעשים לשם "הצגה" לדבריהם ואין להם כל תכלית והסיבה: "כבר עשרות שנים מתחת לחיפה מבעבעת רשת של צינורות מסוכנים, שהם פצצה מתקתקת בעלת מימדים הרסניים. עד שכל זה לא יעקר ויעבור מפה, אף שימוע לא תהיה לו משמעות. כי הצינורות הם לא רק של 'דור כימיקלים' אלא של שת"ן, בז"ן, נמלי ישראל ועוד. אז השימוע היום הוא בגדר הצגה ויציאת ידי חובה. קליש רותם צריכה לזמן את משרדי הממשלה ולא את דור כימיקלים".

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך