טענו שאין כסף לתיקון המדרכות, עכשיו עיריית טירת כרמל תשלם על כך ביוקר. צילום: גטיאימג'סטענו שאין כסף לתיקון המדרכות, עכשיו עיריית טירת כרמל תשלם על כך ביוקר. צילום: גטיאימג'ס

כמה שילמו אולמי "הינומה" בנשר לאורחת שהחליקה לתוך בריכת הנוי במקום? רמז: ביוקר

בריכת הנוי ומפל המים באולמי "הינומה" עלו לבעליו ביוקר, לאחר שגרמו לאורחת שהגיעה לאירוע בריתה להחליק. הם שילמו פיצויים גבוהים, למרות שניסו להאשים את...יצרנית עץ הדק


מסתבר שבריכת הנוי באולמי "הינומה" בנשר היא אומנם יפה, אבל גם מסוכנת ועלתה ביוקר לבעלי האולם.

במהלך שנת 2013 התארחה גברת שהייתה מוזמנת לאירוע בריתה שהתקיים באותו זמן באולמי "הינומה" שבנשר. עם סיום האירוע יצאה הגברת מהאולם והלכה לכיוון שער היציאה, כשהשביל המוביל אל השער היה עשוי מדק ומשני צידיו בריכות נוי עם חלוקי נחל ווילון מים. וילון המים זלג אל הדק שנרטב מכך.

בעודה הולכת לעבר היציאה החליקה האישה על הדֶק הרטוב, נפלה על גבה אל תוך בריכת הנוי הגובלת בו ונפגעה במרפקה הימני, תוך שהיא מנסה לבלום את הנפילה.

לפי התביעה שהגישה האישה נגד בעלי האולם – לאחר שחולצה על ידי הנוכחים מהבריכה, בנה ניגש לבעל האולם וביקש שיוזמן אמבולנס לאמו. אלא שלטענתו, בעל האולם התעלם מהבקשה וכך הבן הזמין למקום אמבולנס. האישה נלקחה לבית החולים ושם כי היא סובלת משבר במרפק, והיא עברה ניתוח להשתלת פרוטזה וסובלת עד היום מכאבים ומהגבלת תנועה. לאחר שהתאוששה הגישה תביעה לנזיקים נגד בעלי האולם.

התובעת טענה כי התאונה ארעה בשל רשלנות וחוסר זהירותו של האולם, כשלא דאו לייבוש הדק או להזהרת האורחים המתהלכים עליו מפני סכנת החלקה.

בעלי האולם מצידם טענו כי האישה בכלל נפלה ברחוב מחוץ למתחם האולם ושהיא זו שאשמה בנפילה אם הייתה מפעילה בעצמה שיקול דעת מינימאלי.

אם לא די בעלי האולם ניסו לגלגל את האחריות על חברת הביטוח ועוד על החברה שמייצרת את דק העץ – בטענה שהחברה הייתה צריכה לדאוג שהעץ שמותקן באולם לא יהיה חלק עם הרטבתו.

אולי גם זה יעניין אותך

השופטת סיגלית מצא מבית משפט השלום בחיפה קיבלה את  גרסתה של התובעת במלואה, לפיה נפלה בחצרי האולם, כשהחליקה מהדֶק הרטוב אל תוך בריכת הנוי שנבנתה בשוליו וכמו כן להציב שלטי אזהרה לגבי סכנ ההחלקה. וקבעה עוד כי על האולם היה לוודא שווילון המים לא מרטיב את הדק. היא דחתה את טענת האולם כי התובעת הייתה צריכה להיזהר בעצמה וקבעה כי אין לייחס לתובעת כל אשם, שכן היא נפלה עת הלכה הליכה רגילה על גבי הדֶק, המהווה שביל יציאה מהאולם, והנפילה ארעה בשל מחדלו של האולם.

לאור כל זאת השופטת פסקה כי האולם וחברת הביטוח של האולם יפצו את האישה ב-360 אלף שקל ועל כך יתווספו עוד 92 אלף שקל הוצאות משפט, כשבכללי עליהם לשלם לאישה 442 אלף שקלים על ההחלטה בדק האולם.

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך