שביתה בבית ספר "חוגים" בחיפה. ההורים: "העירייה איימה שאם נשבות לא ידברו איתנו". הסוגיה: הקרב על קווי האוטובוסים

הקרב על קווי האוטובוסים. ועד הורי בית הספר "חוגים" בחיפה משבית היום את הלימודים בגלל מצוקת קווי האוטובוס לבית הספר החדש. העירייה שהעמידה אוטובוס מצידה כדי לפתור את הבעיה, ביטלה פגישה עם ועד ההורים בגלל השביתה היום. ביקורת קשה מצד משרד החינוך על התנהלות ההורים שהשביתו בניגוד לחוק


תלמידי ומורי בית הספר "חוגים" נכנסו לאחרונה לבית ספר שכולו חדש וחדיש.

זה אמור היה לשמח את התלמידים וההורים ואת צוות בית הספר, אלא שמסתבר שמבחינת התלמידים וההורים זה יצר בעיה גדולה לטענתם. בעוד קווי "אגד" הגיעו בסמוך לשערי בית הספר הישן, עתה הילדים נאלצים לרדת בקווים מרוחקים יותר,  כך לפי ההורים.

ההורים התלוננו על כך שילדים רבים צריכים ללכת דרך ארוכה כל בוקר וצהריים כדי להגיע מהאוטובוס לבית הספר. וכך – עיריית חיפה החליטה לתת אוטובוס אחד, על חשבון העירייה, שיסתובב בין כמה נקודות באזור ויאסוף תלמידים.

אלא שההורים טוענים כי מדובר בפיתרון לא טוב, לא מספיק, שלא מגיע לנקודות רבות בהם יש תלמידים והאוטובוס לא עונה על הצרכים מבחינת שעות.

התוצאה: העירייה קבעה פגישה עם הורי בית הספר ב-16.00 היום אלא שהיא התנתה זאת בכך שההורים לא יקיימו את השביתה היום, עליה איימו כבר אמש.

 

אולי גם זה יעניין אותך

אלא שהשביתה החלה היום- בעוד צוותי בית הספר הגיעו ללימודים, רוב התלמידים שובתים.

וההורים טוענים: "העירייה מנסה לסחוט אותנו ואנחנו לא חיים בעולם של סחיטות".

בעירייה טוענים כי הם מנסים להגיע להסדר עם ההורים, ואף עורכים סקר לגבי הנקודות מהם מגיעים התלמידים כדי לשפר ולהיטיב את מערך ההסעה.

יש לציין שעל פי חוק לוועדי הורים אסור להשבית את הלימודים.  למרטת ההשבתה,  בבית הספר התייצבו 200 תלמידים.

לצד העירייה והנהלת בית הספר מתייצב משרד החינוך שהוציא הודעה נחרצת בעניין: "אנו רואים בחומרה רבה את ההשבתה של ועד ההורים את בית הספר. צוותי ההוראה נמצאים בבית הספר לקבלת התלמידים. אנו קוראים להורים להשיב את התלמידים ללימודים כסי


דרם". 

 

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך