דרמה בטקס הזיכרון באחד התיכונים בחיפה: פראמדיק ובתו ביצעו החייאה והצילו את חייו של אחד המשתתפים

פראמדיק מד״א וביתו הצילו את חייו של אדם שהתמוטט במהלך אירוע ליום הזיכרון באחד התיכונים בחיפה וביצעו בו החייאה


 

פראמדיק מד״א צביקה מלכיס שב ממשמרת לילה במד״א, והגיע כמדי שנה להשתתף בטקס יום הזיכרון באחד מבתי הספר התיכוניים בחיפה. זמן קצר לאחר הגעתו נקרא על ידי זעקות העזרה של הקהל לאדם שהתמוטט. מלכיס מצא אותו כשהוא מחוסר הכרה ואינו נושם, והחל מייד לבצע בו פעולות החייאה. במקביל הגיע למקום צוות הטיפול הנמרץ של מד״א שאיבטח רפואית את האירוע ובו ביתו של מלכיס, מאיה בת ה-17, מתנדבת נוער במד״א. יחדיו הם העניקו לו טיפול רפואי מתקדם שכלל עיסויי לב ומכות חשמל ממכשיר הדפיברילטור ולאחריו חזר ליבו לפעום והוא שב להכרה. בתוך דקות הוא פונה לבית החולים כרמל בחיפה, כשמצבו יציב ובהכרה מלאה.

*פאראמדיק מד”א צביקה מלכיס:* ״גם אני וגם בתי מאיה מורגלים במראות כאלה ובמקרה כזה אתה פועל אוטומטית. התחלתי בעיסויי לב, תוך שביקשתי להזעיק את צוות מד״א שאיבטח את המקום, ואז יחד המשכנו בפעולות החייאה. אם לא היינו שם ולא היה מכשיר דפיברילטור, ייתכן שהמקרה הזה היה מסתיים באסון. כל אדם יכול להציל חיים, ויש לנו הוכחות לכך יום יום וזה מה שמשפיע על התוצאה.
ביום העצוב הזה בשנה ורגע לפני חגיגות יום העצמאות, מרגש אותי שהצלחתי להציל חיים לצד בתי שממשיכה את השושלת ובסיוע צוותי מד״א הנוספים שהגיעו למקום״.

הפראמדיקים של מד״א טום גרישין ורחל כהן, שהמשיכו בטיפול הרפואי ובפינוי לבי החולים,  סיפרו:  “במהלך הפינוי לבית החולים הוא החל לחזור לעצמו בהדרגה, עד ששב להכרה מלאה. הסברנו לו מה קרה והעברנו אותו לצוות בית החולים כשמצבו יציב והוא מחוייך. להגיע למקרה כזה ולתת מענה כל כך מהיר ומיידי ולהציל חיים- אין הרגשה טובה מזו. אנחנו כאן כדי להציל חיים, ומקרים עם תוצאות כאלו הם שנותנים לנו את המוטיבציה להמשיך הלאה. אנו מאחלים לו בריאות שלימה ושיחזור במהרה לביתו״

אולי גם זה יעניין אותך

הפראמדיקים של מד״א טום גרישין ורחל כהן, שהמשיכו בטיפול הרפואי ובפינוי לבי החולים,  סיפרו:  “במהלך הפינוי לבית החולים הוא החל לחזור לעצמו בהדרגה, עד ששב להכרה מלאה. הסברנו לו מה קרה והעברנו אותו לצוות בית החולים כשמצבו יציב והוא מחוייך. להגיע למקרה כזה ולתת מענה כל כך מהיר ומיידי ולהציל חיים- אין הרגשה טובה מזו. אנחנו כאן כדי להציל חיים, ומקרים עם תוצאות כאלו הם שנותנים לנו את המוטיבציה להמשיך הלאה. אנו מאחלים לו בריאות שלימה ושיחזור במהרה לביתו״.

 

בתמונה:  פראמדיקים מד”א צביקה ובתו מאיה מלאכיס.  צילום: דוברות מד”א

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך