גבר בן 40 מאזור חיפה אובחן בטעות כחולה סרטן ומת כתוצאה מטיפול שניתן לו וגרם לכריתת רגלו. עתה משפחתו תקבל פיצוי ענק מבית החולים

תביעת רשלנות חריגה בחומרתה הוגשה על ידי משפחה של תושב אזור חיפה כנגד בית החולים בנהריה. המנוח אובחן כחולה בסרטן הקיבה, דבר שלא היה נכון, קיבל טיפול שגוי שהביא אותו לכריתת רגלו ומת בייסורים כעבור מספר ימים. בית החולים שילם למשפחה פיצוי גדול

בית החולים הגליל המערבי בנהריה יפצה בפיצויים גבוהים משפחתו של גבר כבן 40 מאזור חיפה, וזאת בשל רשלנות רפואית חריגה בחומרתה שהביאה למותו בטרם עת ועם סבל גדול וכל זאת בשל אבחון שגוי שלו כחולה סרטן. דבר שהתברר לאחר מותו כדבר שלא היה ולא נברא.

הכל החל לפני כשנתיים כשאותו גבר כבן 40 הובהל לבית החולים כשהוא סובל מכאב בטן חריף והקאות. הוא עבר צילום סי.טי שנראה תקין ושוחרר כעבור שעתיים לביתו. אלא שכעבור יום הוא שב לאותו מיון בבית החולים כשהוא מדווח על כאבי בטן שלא מרפים. בדק אותו מתמחה שעבדה רק כ-11 חודשים שפסק חד משמעית כי הוא סובל מסרטן קיבה וכך הוא אושפז במיידי במחלקה הפנימית בבית החולים.

כעבור ימים ספורים מערכותיו קרסו והוא עבר ניתוח חירום. אלא שהטיפול הרפואי שניתן לו הביא לכך שנוצר נמק בגפיו התחתונות וזה הצריך את כריתת רגלו השמאלית. אך גם זה לא עזר והמטופל נפטר בסבל לאחר מספר ימים.  אלא שהטיפול הרפואי גרם לו לנמק בגפיים והצוות הרפואי כרת את רגלו השמאלית. לאחר ניתוח זה הוא נפטר.

האירוע החריג הועבר לוועדת בדיקה מיוחדת של משרד הבריאות שהגישה דו”ח חמור בנושא. החל בעובדה שהרופאים כלל לא טרחו לבדוק את צילומי הרנטגן שנערכו למנוח והיו שבויים באבחנה שבוצעה על ידי מתמחה צעירה שלא התייעצה כלל עם רופאים בכירים. בדוח נקבע כי הרופאים כלל לא תהו מדוע החולה לא סבל מאנמיה וירידה במשקל המאפיינים סרטן הקיבה כפי שאובחן לו. “לא סביר בעיני הוועדה כיצד התורן הכירורגי לא הטיל ספק באבחנה וטרח לעבור על הצילומים ולשאול כיצד ייתכן שגבר בן 39 ללא ירידה במשקל ובנוכחות רמות המוגלובין גבוהות מאובחן כסרטן מפושט של הקיבה”, כך נכתב בדוח החמור.

בית המשפט המחוזי בחיפה אישר הסכם פשרה בין משפחתו של המנוח ובין בית החולים לפיו המשפחה תפוצה בסך 1.65 מיליוני שקלים.

 

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close