תקדים: פושט רגל הורשה להמשיך ולעבוד כמתווך נדל”ן

רשם המתווכים התיר בהחלטה תקדימית לתושב הקריות שהוכרז כפושט רגל להמשיך בעבודתו כמתווך. עו"ד גיא יעקב: מדובר בצעד נוסף להקלה על חייהם של פושטי רגל

החלטה תקדימית חריגה ביותר ניתנה בימים אלה על ידי רשם המתווכים. תושב הקריות אשר הוכרז כפושט רגל הורשה להמשיך ולעבוד כמתווך נדל”ן, חרף הוראות חוק המתווכים אשר אוסרות על כך. מתווך הנדל”ן יוצג על ידי עו”ד גיא יעקב בהליך פשיטת רגל, אשר במסגרתו הוכרז המתווך כפושט רגל וקיבל הפטר מחובותיו.

חוק המתווכים קובע כי מי שהוכרז כפושט רגל לא יכול להמשיך ולעסוק במקצוע. למרות זאת, עורך דין יעקב פנה לרשם המתווכים, וטען כי יש לאפשר לפושט הרגל להמשיך ולעסוק במקצוע כמתווך, שכן באם יימנע מהמתווך מקור פרנסתו, עלול הוא להיקלע מחדש לקשיים כספיים. כן הפנה עורך דין יעקב בבקשה לעובדה, לפיה התיר בית המשפט במסגרת הליך פשיטת הרגל למתווך לעסוק כעוסק מורשה וזאת לאור בקשה לניהול עסק וזאת במסגרת בקשה שהוגשה לבית המשפט על ידי עו”ד יעקב בשמו של המתווך. רשם המתווכים קיים דיון בבקשת עו”ד יעקב, ובסופה החליט באופן תקדימי וחריג להתיר למתווך להמשיך ולעסוק במקצועו למרות היותו פושט רגל.

עו”ד גיא יעקב מסר בתגובה: אין ספק שמדובר בצעד נוסף להקלה על חייהם של פושטי הרגל. אני מבין את הרציונל האוסר על מתווכים להמשיך ולעסוק במקצוע לאחר הכרזתם פשוטי רגל, אולם יש מקום לשיקולים נוספים מעבר לכך, ובמקרים חריגים ניתן ורצוי לסטות מהוראות החוק.

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close