כך יראה מפרץ חיפהעל פי תכנית כחלון ומנהל מקרקעי ישראל. הדמיהכך יראה מפרץ חיפהעל פי תכנית כחלון ומנהל מקרקעי ישראל. הדמיה

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה אימצה את "תכנית כחלון" להפוך את אזור המפרץ למתחמי דיור, תיירות ותעסוקה. שרית גולן שטיינברג: "נפעל בכל הכוח שהתכנית הזו תמומש"

האם התכנית של משה כחלון ומנהל מקרקעי ישראל להפוך את כל אזור המפעלים במפרץ חיפה לנקי ממפעלים ולאזור דיור, תיירות, תעסוקה ובילוי הולך להממש? אתמול נעשה צעד אחד לכיוון עם אימוץ התכנית על הוועדה לתכנון ובנייה חיפה. יו"ר איגוד ערים, שרית גולן שטיינברג: "חובת העירייה לקבל החלטה אמיצה ולהגיד לממשלת ישראל עד כאן"


הוועדה המקומית לתכנון ובנייה חיפה מאמצת את התכנית האסטרטגית שגובשה על ידי רשות מקרקעי ישראל ושר האוצר משה כחלון שפרס לאחרונה תכנית שלמה לשיקום אזור המפרץ ולהוצאת התעשייה המזהמת ממנו.

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה חיפה קיבלה אתמול בערב החלטה המאמצת את התכנית האסטרטגית, במסגרתה יפונו בעתיד המפעלים המזהמים ואת מקומם יתפסו מתחמי דיור, תעסוקה, מסחר, תיירות, פארקים והכל בשילוב של נחלים ותעלות מים מרהיבות.

 

אולי גם זה יעניין אותך

יו"ר איגוד ערים חיפה, עו"ד שרית גולן שטיינברג ברכה על אימוץ התכנית והסבירה עוד:

"התוכנית אותה אישרנו היא החזון שלנו למפרץ חיפה, למעננו ולמען הדורות הבאים. נדרש פה אומץ רב של מקבלי ההחלטות ועבודה קשה מאוד אבל לשם כך נבחרנו. בדיוק כמו פעילי הסביבה שמישירים מבט כבר שנים מול מקבלי ההחלטות בממשלת ישראל ומול בעלי המפעלים כך גם נדרש מאיתנו. צריך להפנים, אין מקום לתעשייה פטרוכימית בסמוך למגורים.  חובת העירייה לקבל החלטה אמיצה ולהגיד לממשלת ישראל עד כאן. אנו חייבים להתחיל ולסגור את המפעלים הפטרוכימיים, ובוודאי שאין לתת להם אפשרות הרחבה ויש לעצור כל התוכניות הנדונות היום. יש כאן תושבים חולים, תושבים ועובדים שלא יכולים ליהנות מהפרנסה שבבתי הזיקוק. חובה עלינו לפעול להגשמת החזון במוסדות התכנון ובמקביל להכין תוכניות ביחד עם ממשלת ישראל להכשרה תעסוקתית ויצירת עשרות אלפי מקומות תעסוקה חדשים על מנת לתת מענה תעסוקתי למי שלא יעבוד בתעשיות המזהמות". 

 

עו"ד שרית גולן שטיינברג. נכנסה לכל סוגיית הקייטנות וביקשה את התערבותה של סיגל ציוני, לאחר שקיבלה פניות מהורים רבים. צילום אלבום פרטי

יו"ר איגוד ערים, גולן שטיינברג הוסיפה ואמרה: "אפעל בכל הכח כי תוכנית זו תקודם בתמיכת ממשלת ישראל. זה הדבר הנכון לעשות במקביל ליישום תוכניות לשינוי משק האנרגיה אשר עליו להישען בעיקר על אנרגיות מתחדשות במקום אנרגיות מזהמות".

בדבריה לחברי מליאת הוועדה המקומית אמרה ראש העיר, עינת קליש רותם: "מאז המנדט הבריטי הפכה חיפה לעיר התעשייתית במדינת ישראל ותושביה הורגלו לקבל את המפעלים המזהמים הפוגעים בבריאותם ובאיכות חייהם כעובדה מוגמרת. בתקופת המנדט הונחה גם מסילת הרכבת שיצרה את החיץ הנמשך עד היום בין העיר לים.  באימוץ התכנית אנו משנים את השיח אליו הורגלנו".

 

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך