אין חנייה אבל דוחות חנייה במאות אלפי שקלים יש.אין חנייה אבל דוחות חנייה במאות אלפי שקלים יש.

מאות עובדים ובעלי עסקים באזור הצ'ק פוסט נדהמו לגלות שהעירייה הותירה אותם ללא מקומות חניה: "היא מתעמרת בנו ופוגעת לנו בלקוחות המעטים ובעובדים". וגם: התושבים שמתעוררים עם דוחות של 500 שקל כל בוקר

עיריית חיפה ועינת קליש רותם, ככל המסתמן, מצאו את "הפרה החולבת" שלהם עבור קופות העירייה - לא תקציבים ממשלתיים, לא ויתור על סגן חמישי- הם החליטו להציף את העיר בדוחות חניה ולבטל חניות ליד עסקים בצ'ק פוסט. התוצאה: פגיעה במאות עובדים, בעסקים ובתושבי השכונות שמספרים איך הם מקבלים דוחות בלילה ובסופי שבוע על חניה ברחוב ביתם


תושבים בחיפה מתעוררים בשבועות האחרונים ומגלים שבמהלך הלילה ואפילו בסופי שבוע, הם מקבלים דוחות בסכומים של כ- 500 שקלים. מדובר בשכונות שבהם יש מצוקת חניה קשה ובחלקם העירייה החליטה את המעט שעוד היה לצבוע בכחול לבן.

אלא שמסתבר שזה כאין וכאפס לעומת מה שמתרחק בשקט-בשקט בשבועות האחרונים באזור המסחרי בצ'ק פוסט – שם לקוחות שעוד הגיעו לאזור ועובדים רבים מגלים כל יום דו"ח על שמשת רכבם ופקחי עירייה רבים המתרוצצים ונותנים דוחות ללא לאות. ואם לא די, מעט החניות החופשיות שעוד היו באזור לטובת העובדים והלקוחות, הולכים להיצבע בכחול-לבן.

גלי שעובדת באחד המקומות בצ'ק פוסט מבפרת על מה שמתחולל בשבועות האחרונים באזור ופוגע אנושות בלקוחות שעוד מגיעים לשם ובעובדים:

"היום בבוקר קמנו למציאות עגומה. אני עובדת ברחוב מקלף מרדכי בצ׳ק פוסט. זה איזור של בתי עסק רבים ומכללות שמפרנסים עובדים רבים, במקום קיימת מצוקת חניה נוראית.

היום גילינו על ידי הפקחים ששלחה ראש העיר, שדאגו לשים דוחות לכל אלפי העובדים כי בכוונת ראש העיר קליש לצבוע את מעט החניות שעוד נותרו בכחול לבן ואני שואלת מה מטרתך גברת קליש?? האם מטרתך היא לפגוע לאנשים בפרנסה? האם את מבינה בכלל שזה לא הגיוני????
כששאלתי היום את אחראי הפיקוח מה הציפייה הוא ענה לי: 'שתבואו במטרונית'!
נשמע לך הגיוני גברת קליש? אני יכולה לפזר ילדים למסגרות במטרונית?
במשך שנים אנשים החנו בלית ברירה באי תנועה וזה מעולם לא הפריע לאיש, אז מה קרה עכשיו?? למה להקשות על אנשים שסך הכל רוצים להביא פרנסה הביתה?? אשמח אם תהיה תגובה רצינית מטעמכם, כזאת שלא תגרום לי לחפש עבודה חדשה בגלל חניה!".
רונית בעלת עסק באזור מחזקת ומספרת: "לא יתכן שעובדת שלי תעבוד בבוקר מוקדם לעבודה ובצהריים תצא עם 500 שקל דוח. הלקוחות לא רוצים להגיע, עובדים לא יכולים להגיע לעבוד. היא הבטיחה להוריד ארנונה הגברת קליש ובינתיים היא מורידה לנו כסף מהחשבון".
אלא שמסתבר שמדיניות העירייה לא מתרכזת רק בצ'ק פוסט – תושבים רבים מספרים על פקחים שמרבים להסתובב בלילות ובסופי שבוע ובהוראת העירייה לתת דוחות שמנים לרכבים של תושבים המתגוררים במקום, ומוצאים את עצמם ללא חניה ולו קרובה לביתם.
 
אולי גם זה יעניין אותך

תושבת רחוב בורלא מספרת: "לרוב אין חניה קרובה לבית שלי באזור, אז אני מחנה במרחק כעשר דקות הליכה. באותו לילה כמו תמיד כמעט, הסתובבו שתי להקות של חזירי בר, אז החניתי יותר קרוב לבית. בבוקר התעוררתי עם דוח של 500 שקל. העירייה מודעת למצוקת החניה כאן ומה היא עושה? שולחת בלילה – בלילה! פקחים לתת לכולם דוחות. למה? למי הפרענו בלילה? איפה נחנה? אני מפחדת ללכת ברחוב שלנו בגלל חזירי הבר, מה הם מציעים שנעשה?".טל מחזקת ומספרת: "אנחנו חונים רחוק מהבית בלי ברירה והרבה פעמים יושבים נעולים באוטו בגלל להקות חזירי הבר".
גם תושבי רחוב לבונטים בחיפה מספרים על דוחות חניה שמחולקים באישון לילה ומחכים להם על שמשות רכבם החונה ליד ביתם. "איפה ההתחשבות בתושבים והמחשבה על המצוקה שלנו? גם אם ניסע בתחבורה ציבורית, איפה נחנה את הרכב, על גג הבניין?".
 
 

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך