dayzz קיבלה מענק מהרשות לחדשנות למימון מחצית מעלות ניסוי משותף עם בית החולים כרמל המוערך בכ- 1 מיליון דולר

הסטארט-אפ הישראלי dayzz, המפתח אפליקציה מבוססת ניתוח נתונים  לשיפור השינה, הודיע היום על התחלת ניסוי מסחרי עם בית החולים כרמל, אשר יסייע לשפר את יכולות הערכת השינה ואימון השינה של החברה. Dayzz קיבלה מענק מהרשות לחדשנות למימון מחצית מעלות הניסוי המוערך בכמיליון דולר. ניסוי זה, הכולל נשים וגברים בגילאי 18-65 אשר אובחנו כחולים חדשים הסובלים מבעיות שינה או קוצר נשימה בשינה ומטופלים ב- CPAP, יאפשר ל- dayzz לבחון ולשפר את תוכניות אימון השינה המותאמות אישית של החברה. מחקרים מראים כי שליש מהאמריקאים סובלים מבעיות שינה מתונות, בעוד ש- 10-12% סובלים מבעיות שינה כרוניות, העלולות להוות גורם סיכון לבעיות נפשיות, פיזיות ואף לתמותה מוקדמת. הטיפול הקיים היום לבעיות שינה מאד מוגבל ובמקרים רבים מתמקד בטיפול תרופתי, למרות שקיימים פתרונות רבים שאינם תרופתיים. הטיפול ההתנהגותי הקוגנטיבי הוכח כמועיל, אך לעיתים רחוקות נעשה בו שימוש בשל העדר מטפלים והעלויות הגבוהות הכרוכות בו. אפליקציית dayzz מספקת תוכניות אימון שינה מותאמות אישית, זמינות, בעלות נמוכה, המבוססות על מחקר מדעי נרחב. הן מסייעות למשתמשים להתנהל באופן המקדם שינה טובה לאורך כל היום, ומציעות התאמות ושינויים בהתאם לצרכיהם ולסגנון חייהם. היישום משתמש בניתוח נתונים המבוסס ביג דאטה כדי להציע את ההנחיות הנכונות בזמן הנכון.

הנטל הכלכלי של דום נשימה בשינה בארה"ב מוערך בכ -150 מיליארד דולר, כאשר הטיפול היעיל והמומלץ ביותר הוא טיפול ב- CPAP (מסכת לחץ אוויר). עם זאת, עד 80% מהמשתמשים ב- CPAP אינם מתמידים בטיפול. dayzz פיתחה פרוטוקול התומך בשימוש ב- CPAP שמטרתו להגביר אימוץ והתמדה בשימוש. "אנו מודים לרשות החדשנות על תמיכתה במאמצינו לשיפור הפתרון שלנו, אשר יסייע למיליוני האנשים הסובלים מבעיות שינה", אמר אמיר אינדיצקי, מנכ"ל dayzz. "עזרה במימון הניסוי בשיתוף עם בית חולים כרמל, תואם למטרותינו: האצת הזמן שלנו לשוק ומתן אפשרות לבחון את הטכנולוגיה שלנו בעולם האמיתי".

"מיליוני אנשים סובלים מקשיי שינה, אך רובם אינם מאובחנים ואינם מטופלים", אמרה ד"ר מירב כהן-ציון, המנהלת המדעית של dayzz. "בארה"ב בעיות שינה אלו הגיעו לכדי מגיפה והוערכו בעלויות רפואיות ישירות של כ- 16 מיליארד דולר בשנה ובערך פי 10 בשל ירידת פרודוקטיביות ועליה בהיקף תאונות העבודה. ההיקף הנרחב של תופעה זו הותיר את מערכת הבריאות המסורתית עם יכולת בלתי מספקת לתת מענה ראוי ומיידי לנזקקים לו".

חברת dayzz הוקמה כיוזמה של קבוצת "מוצרי מעברות בע"מ", אחת מהחברות המובילות בישראל בפיתוח, ייצור ושיווק מזון ותוספי תזונה. במסגרת פיתוח מנועי צמיחה חדשים וחדשניים בזירת הבריאות הדיגיטלית ולאחר מחקר מעמיק, הוחלט להתמקד בתחום השינה ולהקים את dayzz. קבוצת מוצרי מעברות ומנהליה מביאים ל- dayzz שנים רבות של ניסיון וידע עשיר בתחום הבריאות. 

Tags
ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close