חמודי חלה בשפעת

ילדים המטופלים במרכז הילד של "כללית" בחיפה - מגדל ארמון - הוזמנו ל"מסיבת שפעת עם חמודי"


על רקע דיווחי משרד הבריאות בדבר עליה ניכרת בתחלואה ומופעים חמורים שלה, כולל ריבוי סיבוכים ואישפוזים, הוזמנו ילדי האיזור והוריהם ל"מסיבת שפעת" שנערכה במרכז לבריאות הילד של כללית במגדל ארמון ונוסדה להגביר היענות לחיסוני השפעת ולקידום בריאות הילדים.
את פני המשתתפים קיבלו ד"ר יעל ויין ודמות בובת חמודי גדולה שהיה "חולה בשפעת", מנוזל ומשתעל ועם חום גבוה. ד"ר ויין בדקה אותו ושאלה אם קיבל חיסון נגד שפעת. חמודי השיב שלא וביקש להבין מה זה חיסון ולמה. כששמע את ההסבר של הרופאה ביקש מאד להתחסן.
גם האורחים הצעירים שהגיעו לאירוע חיסנו את חמודי ומי שטרם חוסן קיבל חיסון ברצון, בעקבות הפעילות החוויתית והמהנה.

אולי גם זה יעניין אותך

בהמשך המפגש הפעילה דיקלה אופיר, דיאטנית הילדים של כללית את המשתתפים במשחקי טעימות ולימדה אותם, תוך כדי משחק, על תזונה עשירה בפרי וירק, המורכבת מצבעים וסוגים שונים. לילדים הוגש כיבוד של פירות שסודרו בצורה מושכת עין וכמובן שהם נהנו גם לאכול אותם תודות לשותפות בעשייה ולצורה המצודדת. לאחר מכן הופעלו הילדים בשירים, ריקודים והפעלה במצנח צבעוני וחישוקי הולהופ, בפעילות משותפת עם
הצוות וההורים.
מנסיוננו, מדגיש צוות כללית, ילדים הם סוכני המידע ושינוי ההתנהגותי החשוב ביותר. כשהמסר מועבר באופן מהנה ותוך השתתפותם הפעילה, הוא גם מופנם. מעבר לכך, מצאנו שביקור במרפאה ופעילות מהנה עם הצוות, שלא בעת מחלה או בדיקה, יוצר עבור הילד אסוציאציה חיובית. בהמשך, הוא ישתף פעולה טוב יותר, גם כשיידרש מתן טיפול, כי המקום והצוות המטפל אינם נתפסים אצלו כאיום אלא, קשורים בחוויה מהנה.

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך