דוקורסקי בעד נשים

ראש עיריית קריית ביאליק הנחה והנחה לתלות בכל גני ילדים וכיתות בתי הספר בעיר כרזה עם תמונותיהן של נשים ישראליות פורצות דרך בתחומי דעת שונים


אלי דוקורסקי יצא ביוזמה חדשה לשוויון הזדמנויות לנשים, והנחה לתלות בכל גני ילדים וכיתות בתי הספר בעיר כרזה עם תמונותיהן של נשים ישראליות פורצות דרך בתחומי דעת שונים.

דוקורסקי מאמין כי "חינוך לשוויון חייב להתחיל מגיל הרך. בדרך כלל כשאנו נכנסים לכיתה או לגן מתנוססות מולנו תמונות נשיא המדינה, ראש הממשלה והרמטכ"ל – דמויות גבריות דרך כלל, המשדרות את המסר כאילו רק גברים יכולים להגיע למשרות הרמות אלו".

דוקורסקי ציין כי הרעיון נולד בעקבות פגישתו לפני מספר חודשים עם תושבת העיר, אריאנה לויצקי, שהגישה לו עבודה שהכינה במסגרת לימודיה האקדמאים, שעסקה בהדרת נשים מהשיח אליו גדלים ילדינו. בעקבות הפגישה הנחה להפיק כרזה של נשים פורצות דרך כדי שכל בן או בת בעיר יבינו, כי כולם יכולים להצליח ולהגיע לקצה הפירמידה ללא כל קשר להיותם גבר או אישה.

אולי גם זה יעניין אותך

באגף החינוך בעירייה ועדה מיוחדת שהוקמה בעקבות החלטתו בחרה 8 נשים שיופיעו בכרזה שתיתלה בקרוב בכל כיתה וגן במערכת החינוך בקריית ביאליק. בין הנשים שמופיעות על הכרזה, ניתן למצוא את זוכת פרס נובל, פרופ׳ עדה יונת; ראש הממשלה לשעבר, גולדה מאיר ז"ל; נשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות; הטניסאית לשעבר, שחר פאר; אלופה במיל' אורנה ברביבאי שגם הודתה לדוקורסקי בדף הפייסבוק שלו.

"גם בתפקידי כראש העירייה אני דוגל בקידום נשים", ציין דוקורסקי. "ברשימה שלי למועצת העיר 50% הן נשים, במועצה הדתית 43% הן נשים, מספר רב של נשים בדירקטוריונים של תאגידים עירוניים. אני מאמין בכוח נשי לשנות ולהוביל".

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך