כתובת אחת לבריאות הילדים

בריא להכיר: ד"ר יעל ויין - מנהלת המרכז לבריאות הילד של "כללית" בחיפה. ה"אני מאמין" שלה הוא ש"הכול מתחיל בראש בריא"


ברוכה הבאה ד"ר יעל ויין היא מנהלת המרכז לבריאות הילד של "כללית" בחיפה. ד"ר וויין היא דור שני בירושלים, אך כבר שנים רבות תושבת חיפה. היא אם לחמישה: שלושה בנים ושתי בנות ועם זאת מנהלת קריירה רפואית מרשימה ולאחרונה מונתה כמנהלת המרכז הגדול והמוביל בחיפה לבריאות הילד והנוער שמפעילה כללית במגדל ארמון.

לאחר שירות צבאי מיוחד, עברה לתל אביב, שם למדה בבית הספר לרפואה ע"ש סאקלר. לאחר נישואיה עברה לחיפה והתמחתה ברפואת ילדים בבית החולים "בני ציון". בתום ההתמחות השתלבה כרופאת ילדים בקהילה וצברה ניסיון רב באבחון התפתחותי. כמו כן, עברה הכשרה באבחון הפרעות קשב וריכוז.

לפני כשנתיים הצטרפה ל"כללית" כרופאה בכירה במחלקת הילדים בבית החולים "כרמל", ולאחר מכן מונתה לתפקיד מנהלת המרכז לבריאות הילד "ארמון" בחיפה.

מעט הזמן הפנוי שלה מוקדש למגוון תחביביה: סקווש והרבה מוסיקה, בעיקר של צעירים. ה"אני מאמין" שלה הוא ש"הכול מתחיל בראש בריא": אם נאמץ ראש בריא, המשפחה תהיה בריאה יותר, ההרגלים, בריאות הגוף והנפש ישתפרו.

אולי גם זה יעניין אותך

יתרונו של המרכז בריאות הילד של "כללית" שבניהולה, היא מציינת בגאווה, הוא בצוות מקצועי מאוד, מסור וידידותי למטופלים שמעניק מעטפת טיפול על ידי מגוון רחב של מומחים ומטפלים והכל תחת קורת גג אחת. השירות ניתן בזמינות גבוהה, כי המרכז פועל ברציפות, משך שעות רבות ביום והשירות בו ניתן בכל ימות השבוע, כולל שישי ולמעט שבתות.

במרכז ניתן שירות רפואת ילדים ראשונית על ידי 4 רופאים מומחים מן השורה הראשונה, עתירי ניסיון ולכולם עם מומחיות נוספות, מעבר לרפואת ילדים, במגוון תחומי הרפואה: המטולוגיה, מחלות זיהומיות, התפתחות וקשב וריכוז. בנוסף, יש במרכז סוללה גדולה של יועצים מנוסים שלכולם התמחות בילדים והתמחות נוספת בתחום רפואי ספציפי, כמו: אנדוקרינולוגיה, אף אוזן וגרון, כירורגיה, אורולוגיה, נפרולוגיה, ראומטולוגיה וריאות. רובם ככולם של היועצים חולקים את זמנם בין בית החולים לקהילה, כך שהילדים מקבלים מענה טיפולי תחת מטריית שירות אחת וברצף טיפולי בין האישפוז בבית החולים לטיפול שניתן

במרכז בקהילה. הצוות כולל גם אחיות מנוסות, עובדת סוציאלית ודיאטנית קלינית. בחדר האחיות יש תשתית המאפשרת השהית הילד למספר שעות, במקום להפנותו לבית החולים, לשם מתן טיפולים ועריכת בירורים החוסכים, פעמים רבות, פניה למיון ואף אישפוז, לרווחת הילדים והמשפחה.

בצמוד פועל גם מרכז לבריאות הנפש לילדים ונוער עם צוות רב תחומי, אשר הופעל במקום על ידי כללית בעקבות הרפורמה בבריאות הנפש, ובסמוך ממוקמת מרפאת "כללית" סמייל שבה ניתנים גם טיפולי שיניים לילדים.

כמו כן פועלות במסגרת המרכז מרפאות ייחודיות, בהן: מרפאת הרטבה, מרפאת שירן לטיפול במתבגרים בדגש על הפרעות אכילה, מרפאת סוכרת נעורים וסוכרת בילדים.

צוות המרפאה יוזם פעילויות רבות למען ועם הקהילה, כמו חגיגת החג של החגים בשילוב עם חיסונים, יציאה למסגרות שונות בקהילה למתן הדרכה  ועוד.

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך