מתמודדים בעיון עם סרטן הריאות

יום עיון לחולי סרטן הריאה ולבני משפחותיהם נערך ע"י צוות "כללית" בלין, בזבולון ובכרמל. בין החידושים: פריצת דרך באבחון ובטיפול ושימוש בקנאביס רפואי


חולי סרטן הריאה ובני משפחותיהם הוזמנו על ידי הצוותים המטפלים בהם ב"כללית" במחוז חיפה וגליל מערבי ובבי"ח כרמל, ליום עיון שהתקיים זו השנה השנייה ונערך במתנ"ס בת גלים המשופץ בחסותן האדיבה של האגודה למלחמה בסרטן  ו"רוש מושיטה יד".

בכנס, שאורגן על ידי ד"ר שושנה קרן רוזנברג, אחראית תחום סרטן הריאה במרכזים הרפואיים של כללית: לין, זבולון וכרמל, בסיועה של מיכל פרג – מזכירת האונקולוגיה בלין הוצגו למשתתפים חידושים וטכנולוגיות חדשות בטיפולי סרטן הריאה וכן הושם הדגש על טיפול תומך, בהרצאות שהועברו על ידי בכירי המומחים בכללית ובאזור: פרופ' יוחאי אדיר – מנהל שירות הריאות המרחבי של כללית במרפאה בקהילה ובבי"ח כרמל, ד"ר אמיר אברמוביץ –  מנהל היחידה לרפואת ריאות פולשנית בכרמל, ד"ר רונן גלילי – מנהל היחידה לניתוחי ריאות בבית חולים כרמל ובלין, ד"ר הייתם נסראללה – רופא בכיר ביחידת הקרינה במערך האונקולוגי ברמב"ם, ד"ר יוליה רוביצקי – אונקולוגית בכירה בלין ומר גור קריידלר מהאגודה למלחמה בסרטן.

אולי גם זה יעניין אותך

ברכות נישאו על ידי ד"ר מאיר פרייס, מנהל המערך המרחבי  להמטו־אונקולוגיה בלין ובכרמל, ד"ר ארז אלון מנהל מרכז רפואי לין ואריאלה ליטוויץ – העובדת הסוציאלית של מחוז צפון באגודה למלחמה בסרטן.

ד"ר קרן, שריכזה את האירוע והנחתה אותו, מדגישה כי בהרצאות ניתנה תמונת מצב עדכנית, אך גם אופטימית על פריצת דרך בינלאומית בנושא סרטן הריאה, בתחום הגילוי המוקדם, האבחון והטיפול.

כמו כן דובר על התרומה של קנאביס רפואי כטיפול תומך לחולים עם תסמיני המחלה, כפי שהציג פרופ' גיל בר־סלע, מנהל המרכז למחלות ממאירות בבית החולים "העמק" בעפולה מקבוצת "כללית".

לחולים ולבני שמשפחות ניתנה הזדמנות להציג שאלות רבות למומחים והם הביעו שביעות רצון גבוהה מהמפגש הרציני והמכבד שאפשר להם לחוש כשותפים ושהעניק להם תקווה.

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך