סייעת בגן ילדים מאזור חיפה תבעה זוג הורים שכינו אותה: “אתיופית מסריחה, את עושה לנו שחור בעיניים”. מה חשב על זה השופט ומה נפסק לטובת הסייעת?

סייעת בגן ילדים באזור חיפה החליטה לא לשתוק על העלבות ודברים קשים שהטיחה בה, יום אחד, אמו של אחד הילדים והגישה נגדה תביעה על לשון הרע לאחר שהאם קיללה אותה לדבריה ואמרה לה: "את אתיופית מסריחה, אני רואה שחור כשאני רואה אותך". הסייעת תבעה פיצוי מהאם בסך 33,400 שקל בבית המשפט לתביעות קטנות. מה חשב על כך השופט?

הסייעת- תובעת עובדת בגן ילדים באזור חיפה והקריות. בתביעה נגד שני הורי ילד בן הילדים בו היא עובדת טענה כי באחד הימים כשהגיעה האם לאסוף את בנה, היא פנתה אליה והטיחה בה: "את אתיופית מסריחה, תחזרי לאתיופיה. אני רואה שחור כשאני רואה אותך, אני לא סובלת אותך, אני אעיף לך סטירה!".

עוד טוענת הסייעת כי בכך לא הסתיים העניין- למחרת אביו של אותו ילד הגיע לגן ואיים עליה כי ידאג שלא תעבוד יותר בגן.

הורי הילד טענו להגנתם כי הסייעת הייתה נוהגת להכות את בנם והם אמרו את הדברים לאחר שנודע להם הדבר, ולאחר שבנם חרד להגיע לגן בשל התנהלות הסייעת. עוד טענו כי הדברים כלל לא מהווים לשון הרע, מאחר ולא נאמרו בפני הורים אחרים. לטענת האם, הסייעת צעקה עליה והשפילה אותה לאחר שזו איחרה לאסוף את בנה מהגן. האב טען כי לא איים על הסייעת אלא אמר דבר לגיטימי שידאג שלא תעבוד בגן, מאחר והיא לא מתאימה לכך.

Tags

השופט אביהו בופמן דחה את התביעה נגד האב ופסק כי לא מדובר באיון. לגבי דברי האם, הפתיע השופט ופסק כי לא מדובר בדברי לשון הרע וכי מדובר בקללות הנהוגות כעניין בשגרה במהלך היום: “לא כל קללה או גידוף יקימו עילה בתביעת לשון הרע שכן אם נאמר אחרת לא יהיה לכך סוף. קללות וגידופים הם, למרבה הצער, עניין שגרתי. אכן גינויים מן הסוג שהוטח בתובעת עלולים לפגוע ולהשפיל את מי שהם מכוונים אליו, … אך כאשר דברים אלה נאמרים בעידנא דריחתא, וכשאינם מותירים חותם אלא רק מסבים אי נעימות רגעית וחולפת, מדובר בעניין של מה בכך שאינם מצדיקים תביעה בגינה”.

לאור כל זאת השופט פסק פיצוי מזערי לסייעת התובעת בסך 2000 שקל, כשהיא עצמה צריכה לשלם 500 שקל על תביעת השווא נגד האב. כלומר, בסופו של דבר הסייעת קיבלה רק 1500 שקל פיצוי.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close