קליש רותם. לקייטנות אין תקציב למשכורות כן? צילום: יח"צקליש רותם. לקייטנות אין תקציב למשכורות כן? צילום: יח"צ

קריית חיים בעידן קליש: רחובות מוחשכים, ביטול חוגים שיקומיים לגיל השלישי. "קליש הבטיחה רוח חדשה, בינתיים נושבת כאן רוח של זלזול"

קבלו את קריית חיים בעידן קליש רותם: חושך ברחובות, זלזול מצד מוקד 106 וביטול חוג רפואי שיקומי לבני הגיל השלישי- שעלותו לחודש עבור העירייה, לכל קשיש הוא הסכום של 55 שקל! אבל מיליוני שקלים לתקצוב 5 סגנים בשכר, לקליש רותם יש. תושבים בקריית חיים: "מתחרטים שהאמנו לה ובחרנו בה, בינתיים כבר מתגעגעים לעידן יהב"


כבר כמה שבועות שתושבים בחלקים שונים של קריית חיים "זוכים" לאפילה ברחובות שמתחילה משעה 17.00 לערך עם רדת החשיכה ועד עלות השחר. תושבים מספרים שפניות ברמה של כל יום וכל ערב למוקד 106 של העירייה לא נענות ואין כלל התייחסות.

למה? כנראה זו הרוח החדשה שעינת קליש רותם הבטיחה לתושבי קריית חיים, בטענה שהיא בניגוד ליונה יהב, תתייחס אליהם כתושבי חיפה שווים ואף תשקיע בקרייה. ובינתיים העירייה גם מבטלת חוג טאי צ'י רפואי לבני הגיל השלישי בקריית חיים. למה? כנראה שאחרי עלות שכר חמשת הסגנים קשה לממן עלות של 55 שקל בחודש עבור קשיש.

כך כתבה אפרת, תושבת קריית חיים לעירייה, ועד היום לא נענתה: "לצערי אתם לא נותנים מענה דרך מוקד 106 ומתעלמים מהפניות באתר, אולי מכאן תבוא הישועה מתאריך 22.12.2018 אנחנו פונים אליכם בבקשה לטפל בתאורה שבין ברוך כהן 3 לבין ברוך כהן 5. פנינו לפחות 5 פעמים מאז בבקשה לטפל בתאורה- לא הגיוני שלא דולק ברחוב אפילו פנס אחד.
איך אנשים אמורים לחזור הביתה בערב? כבר בשעה 17 חשוך בחוץ? אתם גם לא באים לתקן את המדרכה שבחוץ שמלאה בסדקים ובבורות
אתם מחכים לאסון? שמישהו יפול וישבור את הראש ?
הנציגים שלכם אומרים שמחלקת התאורה מטפלת בזה, אפילו פעם קיבלתי סמס שזה כבר טופל ובפועל לא נעשה דבר.
עוד 3 שכנים התלוננו ואתם מתעלמים גם מהם. אתם מקבלים את כל תשלומי הארנונה בזמן- אנא תעשו את עבודתכם".

תושב אחר בקריית חיים מספר עוד: "כמעט בכל ערב החל מהשעה 17:00 מתחילה הסאגה, שוכחים להרים את המתג בחלקים של קריית חיים. אנחנו מסתובבים לנו בחשיכה… נופלים או נתקעים בעמודים או דורכים על צואה או נכנסים לתוך שלולית או סתם בוכים על הארנונה הגבוהה ללא התמורה (חשמל, זה מזה בסיסי) ואז מרימים בקבוע טלפון למוקד כדי לבקש "חבר'ה… שוב שכחתם להרים את המתג"… אז בקשה לי לכל בעלי התפקידים הנכבדים, בחייאת… תנו קצת אור בחשיכה".

אורון תושב קריית חיים מערב  מספר: "הבטיחו לנו אנשי קליש רותם והיא עצמה שתהיה רוח חדשה בקריית חיים כשהיא בראשות העיר. יש בהחלט רוח כאן, אבל של תחנה, של זלזול ושל חוסר אכפתיות מופגן. אנחנו כבר מתחילים להתגעגע לאנשי יונה יהב".

 

אולי גם זה יעניין אותך

אם לא די, חוג שיקום לגיל השלישי של טאי צ'י רפואי שהיווה מקום לקשישים רבים לצאת מביתם ולעשות פעילות שעוזרת להם מבחינה שיקומית ורפואית, בוטל על ידי העירייה. בועז, מנהל החוג כתב וסיפר: "קיבלתי הודעה מהעירייה שהיא החליטה להפסיק את מימון החוג לקשישים. הם מוכנים לזמן קצר לתת לנו להשתמש בחדר וזהו".

למי שתהה- עבור העירייה העלות החודשית לכיסוי החוג לכל קשיש, הוא המחיר של 55 שקל!

שי, שאביו הלך לחוג מספר: "אני לא מבין, למנות במיליוני שקלים סגני ראש עיר בשכר יש לקליש אבל לממן חוד אחד לגיל השלישי אין לה? אפילו חלק פנו לאביה של קליש, שהוא כל כך מפאר את בתו. הוא שהוא חלק מהגיל השלישי צריך לומר לבת שלו שתתבייש לה".

 

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך