הכלב הוא ידידו הטוב ביותר של…התלמיד

בבית הספר היסודי "גבעון" בנשר פועל מרכז העשרה לכלבנות. דרך הכלבים יוצרים העצמה בקרב התלמידים, ומחנכים אותם לאחריות ולאהבת הסביבה ובעלי החיים

הכלב הוא ידידו הטוב ביותר של…התלמיד, כך לפחות על פי בית הספר היסודי “גבעון” בנשר. בבית הספר פועל השנה “מרכז העשרה לכלבנות”, המשרת את התלמידים מדי יום שישי. מדובר בתוכנית העצמה המופעלת בבית הספר בשיתוף עם מחלקת החינוך בעיריית נשר ומשרד החינוך. את התלמידים מלווה ומדריך, שמעון ספיר.

במסגרת זו התלמידים נחשפים לתקשורת מיטיבה, לומדים על פיתוח יחס מכיל לסביבה – אדם ובע”ח, ולדברי מנהלת בית הספר, שונטל נבו, “כמובן גם יחס מכבד לסביבה הפיזית, לומדים לטפל ולאלף כלבים”.

“לכל כלב סיפור אישי המלמד על שינוי אפשרי, על פני כל הרבדים”, מסבירה נבו. “כך גם אצל בני האדם, קיימת האמונה ביכולת לשנות את פני הדברים. התלמידים לומדים על אחריות אישית, תקשורת בין אישית, ודרך הסיפורים האישיים של הכלבים שאומצו לאחר שעברו התעללות, הם לומדים גם על הדרך לשינוי ולשיפור. ישנם אף תלמידים שמצליחים להתגבר על הפחד מכלבים מתוך ההתנסות שלהם במרכז העצמה זה”.

“הביקוש הוא עצום וההנאה רבה”, מוסיפה נבו, “התלמידים ממתינים מידי יום שישי, לשלושת הכלבים בכיליון עיניים, ואוהבים לפעול במסגרת זו עם שמעון, המדריך המלווה”.

בתמונה: תלמידי בית ספר “גבעון” בפעילות עם הכלבים. צילום: שרה לבקוביץ

כתיבת תגובה

אולי גם זה יעניין אותך
Close
Back to top button
נגישות
Close
Close