זעתרה ממשיך להסית. צילום באדיבות HaifaRu.co.ilזעתרה ממשיך להסית. צילום באדיבות HaifaRu.co.il

יוצאים לרחוב: מאות חיפאים יגיעו להפגנה שתתקיים מול העירייה ב 8.1, יום ג', בשעה 17:30. ובינתיים בעירייה? ראש העיר החדשה ממשיכה לשתוק ועציוני נפגש עם צ'כים, ככה עושים שינוי בעיר

המאבק לביטול מינויו של רג'א זעתרה עולה מדרגה, קבוצת הפייסבוק הגדולה, אלפי החותמים בעצומה וחיפאים רבים מתכוונים להגיע להפגנה שצברה תאוצה ארצית כמו למשל, ח"כ יואב קיש המבקש מאריה דרעי למנוע תשלום לזעתרה


לאחר שבוע של מחאות ופוסטים ותגובות על מינוי רג'א זעתרה לסגן ראש עיריית חיפה, יש תאריך להפגנה. תפתחו יומנים ותרשמו: יום שלישי, 8 בינואר, בשעה 17:30 בעיריית חיפה בחסן שוקרי 14. בימים האחרונים המחאה צברה תאוצה כשהעצומה שנפתחה על ידי ארגון 'אם תרצו' הגיעה כבר לכמעט 8000 חתימות וקבוצה בפייסבוק שנפתחה בנידון הגיעה ל 2500 חברים במהירות. בנוסף, מסתבר שהחלה התעניינות ארצית בנידון, כמו למשל, ח"כ יואב קיש, שכתב מכתב רשמי לאריה דרעי ובו הוא מבקש כי משרד הפנים בראשות אריה דרעי לא יאשר תשלום שכר לסגן עיר חמישי בחיפה, מאחר וזה המקסימום שאפשר לעשות בנידון, כן, בדיוק, כך כתב חבר כנסת. אמש גם פרסמו חברי האופוזיציה, שי אבוחצירה ואורי גרינברגר מכתב ששלחו לראש העיר של חיפה ובו קראו לה ולחברי הקואליציה לגנות את דברי זעתרה ושיחזור בו מדבריו. בינתיים זעתרה לא חוזר בו, ראש העיר, קליש רותם, ממשיכה לשתוק ואם יש מישהו שמחפש את עציוני כדי לשמוע מה יש לו להגיד בנידון אז שידע שעציוני נפגש אתמול עם נציג צ'כיה בחיפה. ככה בם עושים שינוי.

כך כתבו מארגני ההפגנה בינואר:

רג'א לא יהיה סגן ראש עיר! חיפאים יקרים: תכירו את סגן ראש העיר החדש של חיפה. רג'א זעאתרה תומך נלהב של נסראללה וחיזבאללה. רג'א השווה את התנועה הציונית לארגון טרור דאעש. רג'א פעיל BDS ארגון שמקדם חרם על ישראל. רג'א טוען שחמאס אינו ארגון טרור.

ב 8.1.2019 תיערך ישיבת מועצה ולנו חיפאים אסור לאפשר שהמועצה תתקיים באופן רגוע. המסר שלנו לראש העיר: רג'א לא יהיה סגן! תבטלי את ההסכם או שאף מועצה לא תוכל להתקיים! חברים יקרים, אני מבקש מכולם לישיבה הבאה להביא דגלי ישראל, שלטים ומשרוקיות. את הישיבה ראש העיר לא תצליח לנהל!

אולי גם זה יעניין אותך
לא מעריך. עציוני. צילום מיכה בריקמןלא מעריך. עציוני. צילום מיכה בריקמן

וכך כתבו מנהלי הקבוצה, "המטרה: להדיח את רג'א זעאתרה" שעברה את 2500 החברים ביומיים וממשיכה לגדול במהירות:

אנחנו, חן פרץ, פעיל נוער ליכוד בן 18 מקריית חיים וירין שיפר וכמה חיפאים טובים החלטנו שההחלטה הבזויה של ראש העיר החדשה שלנו לא תעבור על סדר היום וצריך לעשות משהו כנגד זה ולכן הקמנו את הקבוצה הזאת למען השגת המטרה הזאת. את המטרה הזאת לא נשיג בלעדיכם, בלעדי הציבור הרב בחיפה שחושב כמונו ובטוח שההחלטה הזו היא בזויה ולא הגיונית, אז אני קורא לכל האנשים שחושבים כמוני להצטרף אלי ואל חבריי ולהתנגד ביחד להחלטה הזו ורק ככה נשיג שינוי בחיפה!

ח"כ יואב קיש במכתב לאריה דרעיח"כ יואב קיש במכתב לאריה דרעי
תגובות:
עוד ניוזים בשבילך